اخبار پلیمر و پتروشیمی

فاینانس ١,٩ میلیارد یورویی پتروشیمی بوشهر عملیاتی شد

1 سال 177 روز قبل
"

مدیرعامل طرح پتروشیمی بوشهر از عملیاتی شدن فاینانس ١,٩ میلیارد یورویی این طرح خبر داد و گفت: فاز نخست طرح تا پایان امسال راه اندازی می شود.


"

به گزارش شانا، غلامرضا مستجاب الدعوه، پیشرفت کلی فاز نخست طرح پتروشیمی بوشهر که شامل بخشهای متانول و یوتیلیتی است را بیش از ٦٠ درصد عنوان کرد و گفت: مراحل تکمیل واحدهای شیمی سازی طرح در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان این که فاز نخست طرح پتروشیمی بوشهر با شتاب مطلوبی در حال ساخت و خرید و نصب تجهیزات آن نیز در حال انجام است، افزود: فرآیندهای مهندسی فاز دوم این طرح نیز که تولید پلی اتیلن، الفین و ام ای جی را در بر می گیرد به زودی نهایی می شود.

به گفته مدیرعامل طرح پتروشیمی بوشهر، فاز دوم اجرای این طرح در مجموع ١٠ درصد پیشرفت داشته و در حال حاضر خرید تجهیزات آن آغاز شده است.

مستجاب الدعوه با اشاره به این که فاز سوم طرح پتروشیمی بوشهر نیز در مرحله انتخاب دانش فنی و امضای قرارداد قرار دارد، تصریح کرد: این فاز به تولید اسید استیک و ونیل استات مونومر اختصاص خواهد داشت.

مدیرعامل پتروشیمی بوشهر با بیان این که فاینانس ١,٩ میلیارد یورویی این پروژه نیز عملی شده و در حال استفاده است، افزود: زمان راه اندازی فاز نخست پروژه پایان سال ٩٥ تعیین شده است و بهره برداری از کل طرح نیز در سال ٩٧ امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش شرکت ملی صنایع پتروشیمی، طرح پتروشیمی بوشهر با ظرفیت سالانه سه میلیون تن محصول شامل واحدهای اتان، اتیلن، برشهای سه کربنه، متانول، گوگرد، پلی اتیلن سبک و سنگین خطی، اسید استیک خواهد بود.

پتروشیمی بوشهر با هدف تولید سالانه یک میلیون و ٦٥٠ هزار تن متانول، یک میلیون تن الفین، ٥٥٠ هزار تن اتیلن گلیکول، ٣٠٠هزار تن پلیمر سنگین و سبک و ٣٠٠ هزار تن اسید استیک طراحی و اجرا می شود.

همچنین این طرح ظرفیت ١٥٠ هزار تن جداسازی گوگرد، ٢٩٥ میلیون فوت مکعب در روز بازیابی اتان و ٣٢٤ میلیون فوت مکعب در روز شیرین سازی گاز را دارد.


---

175391_orig.jpg