اخبار پلیمر و پتروشیمی

آژیر خطر در پتروشیمی بوعلی سینا به صدا در آمد

1 سال 77 روز قبل
"

آژیر خطر در پتروشیمی بوعلی سینا که از روز چهارشنبه (١٦ تیرماه) در آتش می سوزد به صدا در آمد.


"

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به ماهشهر، آژیر خطر در پتروشیمی بوعلی سینا که از روز چهارشنبه (١٦ تیرماه) در آتش می سوزد به دلیل جدا شدن یک تکه از مخزن ٢٠٠١c به صدا در آمد.

این آژیر تنها برای افراد نزدیک به مخزن به صدا در آمده است، مقامهای حاضر در محل حادثه اطمینان دادند آتش این مخزن تحت کنترل است.

شرکت پتروشیمی بوعلی سینا در زمینی به مساحت ٣٦ هکتار در شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان، در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر واقع است،خوراک پتروشیمی ماهشهر نفتای سبک و سنگین و بنزین پیرولیز است که از کارخانجات NGL (١٠٠٠/٩٠٠ پازنان) و پتروشیمی امیرکبیر تامین می شود و  در فرآیندهای موجود در واحدهای عملیاتی مختلف به محصولات با ارزش و سود آور آروماتیکی نظیر پارازایلین و ارتوزایلین و بنزن تبدیل می شود.

آتش سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا بندرماهشهر چهارشنبه ( ١٦ تیرماه) شروع شده است. بیژن زنگنه، وزیر نفت گفته است تا پایان عملیات اطفای حریق در پتروشیمی بوعلی سینا بندرماهشهر در منطقه باقی می ماند.

وی یکی از دلایل آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا را نشت در یکی از واحدهای برج پارازایلین عنوان کرده است و گفته است این آتش سوزی بنا به دلایل فنی رخ داده و نمی توان آن را خرابکاری دانست.


---

05-bo alisina.jpg