اخبار پلیمر و پتروشیمی

روند عملیات اطفای حریق در پتروشیمی بیستون تشریح شد

1 سال 58 روز قبل
"

مخزن ٦٠٤ مجتمع پتروشیمی بیستون دیروز (جمعه، هشتم مردادماه) دچار حریق شد و سرانجام پس از پنج ساعت با تلاش و هماهنگی کامل میان دستگاه های حاضر در عملیات اطفای حریق، آتش خاموش شد.


"

محمدرضا کرم، رئیس مجتمع پتروشیمی بیستون کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار اعزامی شانا به استان کرمانشاه عملیات اطفای حریق پتروشیمی بیستون و اقدام های انجام شده در این حادثه را تشریح کرد؛ متن گفتگو به شرح زیر است:

چه زمانی از حادثه آتش سوزی مطلع شدید؟

حادثه ساعت ١٤,٣٠ روز جمعه (هشتم مردادماه) رخ داد که ساعت ١٤ و ٤٢ دقیقه با بنده تماس گرفته شد و از حادثه مطلع شدم، سرانجام به سرعت خود را به محل حادثه رساندم.

در گام نخست چه اقدام هایی برای اطفای حریق انجام شد؟

در مسیر رسیدن به محل حادثه اقدام های لازم برای ایمن سازی منطقه، کنترل وسایل آتش و هماهنگی با دیگر مجتمع ها انجام شد و در زمان حضور بنده در محل حادثه، آتش نشانان دیگر صنایع نیز در محل حاضر بودند.

آیا کمیته بحران در زمان مناسب تشکیل شد؟

پس از رسیدن به محل حادثه آتش سوزی، یک تیم صحرایی تشکیل و در آن پیام کیایی، رئیس اچ اس ای مجتمع به عنوان فرمانده عملیات انتخاب شد و همه نیروها تحت فرمان وی قرار گرفتند.

اطفای حریق چند ساعت طول کشید؟

پس از چهار تا پنج ساعت تلاش مستمر و بدون وقفه موفق شدیم آتش را خاموش کنیم. در این میان حضور مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در محل حادثه که در سریع ترین زمان ممکن انجام شد، بسیار موثر بود؛ وی با توصیه های مناسب در ایجاد هماهنگی میان نیروهای حاضر نقش موثری داشت و حضورشان سبب شد تیمی که آتش را کنترل می کند تمرکز خود را روی اطفای حریق بگذارد. 

دلیل اولیه حادثه مشخص شده است؟

دلیل حادثه همچنان در بررسی است و پس از آن اعلام خواهد شد. هم اکنون منطقه ایمن سازی شده است و نکته مهم در این حادثه این بود که خسارت جانی نداشت.


---

روند-عملیات-اطفای-حریق-در-پتروشیمی-بیستون-تشریح-شد09-.jpg