معرفی پتروشیمی بندر امام خمینی

لوگوی پتروشیمی بندر امام
 

مجتمع پتروشیمی بندرامام، در زمینی به مساحت حدود ۲۷۰ هکتار، در ضلع شمال غربی خلیج فارس در استان خوزستان به فاصله ۱۰۵ کیلومتری جنوب شرقی اهواز و ۸۴ کیلومتری شرق آبادان در شهرستان ماهشهر قرار داد. سهولت دسترسی به خوراک، سوخت و موارد اولیه، استفاده از امکانات جاده ای، شبکه راه آهن و حمل و نقل دریایی، وجود فرودگاه، دسترسی به آب مورد نیاز و همچنین کمک به توسعه و عمران استان خوزستان به عنوان یکی از دو قطب صنعت پتروشیمی در کشور، و مهمتر از همه ایجاد ارزش افزوده و جلوگیری از سوختن گازهای همراه با نفت، ویژگی‌هایی است که انتخاب این مکان را توجیه می نماید.
در اردیبهشت سال ۱۳۵۲ قرارداد مشارکتی بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و پنج شرکت ژاپنی با نمایندگی شرکت میتسویی و شرکاء منعقد و تحت عنوان شرکت سهامی پتروشیمی ایران ژاپن (IJPC) نامگذاری شد. هدف شرکت،تولید و ذخیره،حمل و نقل و بازاریابی،صدور الفین ها،پلی الفین ها آروماتیک‌ها و سایر فرآورده‌های پتروشیمی بوده و همچنین نحوه مشارکت بین طرفین قرارداد، مساوی ذکر شده است و اعتبار این قرار داد برای مدت سی سال از تاریخ اجراو تابعیت شرکت ایرانی پیش بینی شده بود.
به منظور اطلاع از وضعیت مجتمع پس از ۲۰ بمباران و حدود ۱۱ سال توقف، مقرر گردید که بررسی فنی جامعی صورت گیرد و نتیجه حاصل از این بررسی، حاکی از وارد شدن %۲۲  خسارت به مجتمع بود.
 در نهایت گزارش فنی و اقتصادی طرح بازسازی مجتمع در آبان ماه ۱۳۶۸ آماده شد.
پس از به پایان رسیدن کار بازسازی این مجتمع عظیم، پروژه های پارازایلین و MTBE که به عنوان بخشی از طرح‌های توسعه ای پتروشیمی بندر امام مطرح شده بود، به اجرا گذاشته شد و هم اکنون در حال بهره برداری می‌باشد.

 

ادرس وب سایت پتروشیمی بندر امام خمینی

پتروشیمی بندر امام
 

قیمت محصولات پتروشیمی بندر امام

ردیف محصول دیتاشیت قیمت و نمودار
1 پلی اتیلن 0035
2 پلی اتیلن HI500
3 پلی اتیلن 020
4 پلی اتیلن 0075
5 پی وی سی S60
6 پی وی سی S65
7 پی وی سی S70
8 پی وی سی S57 -
9 پلی اتیلن HI500UA -