انواع گریدهای پلی‌پروپیلن تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۹

مواد پلی‌پروپیلن به طور کلی به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. پلی‌پروپیلن هموپلیمر که از پلیمریزاسیون مونومر پروپیلن به تنهایی تولید می‌شود و پلی‌پروپیلن کوپلیمر که از پلیمریزاسیون پروپیلن به همراه کومونومر اتیلن تولید می‌شود.

مستربچ چیست؟ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۸

مستربچ به صورت ساده معمولاً ترکیب یک نوع پودر و یک ماده ترموپلاستیک می‌باشد.

کاربردهای مواد پلیمری تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۵

پلیمرها در بسیاری از صنایع مورد مصرف قرار می‌گیرند. برخی از صنایعی که مصرف کننده پلیمرها می‌باشند شامل صنایع بسته بندی، صنایع لوازم خانگی، صنایع خودرو، صنایع بهداشتی و دارویی، صنایع کشاورزی و صنعت ساختمان می‌باشند.

رزین چیست؟ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۵

معنی لغوی رزین همان صمغ است و دلیل نامگذاری برخی پلیمرها تحت عنوان رزین، این است که این پلیمرها مایعات غلیظ و ویسکوزی مانند صمغ درختان هستند.

انواع گریدهای پلی‌اتیلن تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۷

پلی اتیلن پرمصرف‌ترین پلیمر ساخت بشر می‌باشد. این پلیمر از دسته ترموپلاستیک‌ها بوده و سالانه در حجم زیادی تولید و مصرف می‌شود.گریدهای با وزن مولکولی بالاتر برای تولید لوله‌های پلی‌اتیلن جهت ‌انتقال آب سرد برای مصارف شهری و کشاورزی کاربرد دارد.

مواد پلیمری چیست؟ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۷

مواد پلیمری دسته‌ای ازمواد شامل پلاستیک‌ها، لاستیک‌ها، چسب‌ها، رنگ‌ها، فوم‌ها، رزین‌ها و بسیاری دیگر از موادی که در زندگی روزمره کاربرد دارند، می‌باشد.

پلى بوتيلن ترفتالات (Polybutylene Terephthalate - PBT) تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

پلى بوتيلن ترفتالات (Polybutylene Terephthalate - PBT)، پلی استری گرما نرم است كه به دليل دارا بودن وزن مولكولی بالا ، استحكام ، خصوصيت عايق الكتريکی و... كاربردهای متعددی در صنايع الكتريک، الكترونيک، خودروسازی و ساخت فيبرهای نوری دارد.

پلى استال (polyoxymethylene - POM) تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

پلی استال به عنوان ترمو پلاستیک (پلاستیک گرمانرم)، پلاستیک های مهندسی استفاده می شود. نام های دیگر آن هوستافورم (Hostaform) ، دل رین (Delrin) ، دراکون (Duracon) ، سلکون (Celcon) ، اولترافورم (Ultraform) می باشد.

پلی کربنات (Polycarbonate - PC) تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

پلی کربنات (Polycarbonate - PC) از خانواده پلیمرهای ترموپلاستیک است. و به گستردگی می‌تواند در قالب سازی و تغییرات حرارتی کاربرد دارد. این نوع پلاستیک ها به گستردگی در صنایع شیمیایی نوین کاربرد دارند.

پلی اتیلن (Polyethylene - PE) چیست؟ تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

پلی اتیلن (Polyethylene - PE) خانواده‌ای از گرمانرم‌ها است که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن (C2H4) بدست می‌آید.

      
  • 1   
  • 2
  •   
  • 3