انواع گریدهای پلی‌پروپیلن تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۱۹

مواد پلی‌پروپیلن به طور کلی به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند. پلی‌پروپیلن هموپلیمر که از پلیمریزاسیون مونومر پروپیلن به تنهایی تولید می‌شود و پلی‌پروپیلن کوپلیمر که از پلیمریزاسیون پروپیلن به همراه کومونومر اتیلن تولید می‌شود.

مستربچ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۸

مستربچ به صورت ساده معمولاً ترکیب یک نوع پودر و یک ماده ترموپلاستیک می‌باشد.

کاربردهای مواد پلیمری تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۵

پلیمرها در بسیاری از صنایع مورد مصرف قرار می‌گیرند. برخی از صنایعی که مصرف کننده پلیمرها می‌باشند شامل صنایع بسته بندی، صنایع لوازم خانگی، صنایع خودرو، صنایع بهداشتی و دارویی، صنایع کشاورزی و صنعت ساختمان می‌باشند.

رزین تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۲۵

معنی لغوی رزین همان صمغ است و دلیل نامگذاری برخی پلیمرها تحت عنوان رزین، این است که این پلیمرها مایعات غلیظ و ویسکوزی مانند صمغ درختان هستند.

انواع گریدهای پلی‌اتیلن تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۷

پلی اتیلن پرمصرف‌ترین پلیمر ساخت بشر می‌باشد. این پلیمر از دسته ترموپلاستیک‌ها بوده و سالانه در حجم زیادی تولید و مصرف می‌شود.میزان تولید و مصرف سالانه این پلیمر در دنیا بیش از ۱۰۰ میلیون تن است. پلی‌اتیلن از پلیمریزاسیون اتیلن به دست می‌آید.

مواد پلیمری چیست؟ تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۷

مواد پلیمری دسته‌ای ازمواد شامل پلاستیک‌ها، لاستیک‌ها، چسب‌ها، رنگ‌ها، فوم‌ها، رزین‌ها و بسیاری دیگر از موادی که در زندگی روزمره کاربرد دارند، می‌باشد.

پلی آمید (Polyamide - PA) تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

نایلون نام كلی برای خانواده ای از پلیمرهای مصنوعی است كه اولین بار در فوریه سال 1935 توسط والاس كاروترز در شركت DuPont تولید شد و به دلیل آن كه این پلیمر از اتصال واحدهای تكرار شونده پپتامید (پیوند آمید) تولید می گردد ، آن را پلی آمید نیز نامیدند.

پلی اتیلن (Polyethylene - PE) تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

پلی‌اتیلن‌ها خانواده‌ای از گرمانرم‌ها می‌باشند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن (C2H4) بدست می‌آیند.

پلی کربنات (Polycarbonate - PC) تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

پلی کربنات(Polycarbonate) از خانواده پلیمرهای ترموپلاستیک است. و به گستردگی می‌تواند در قالب سازی و تغییرات حرارتی کاربرد دارد. این نوع پلاستیکها به گستردگی در صنایع شیمیایی نوین کاربرد دارند.

کاتالیزورهای زیگلر-ناتا تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲

کاتالیزور از دو صفت کاتا و لیزور تشکیل شده است در زبان یونانی کاتا به معنای پائین، افتادن، یا پائین افتادن است و لیزور به معنی قطعه قطعه کردن می­باشد. در برخی زبانها کاتالیزور را به معنی گردهم آوردن اجسام دور از هم معرفی کرده­اند تجربه نشان داده است که واکنش با کاتالیزور در دمای کمتری صورت می­گیرد و هم چنین کاتالیزور انرژی اکتیواسیون را کاهش می­دهد یا باعث می­شود ملکولهای درشت به ملکولهای کوچکتر قطعه قطعه و شکسته شوند.

      
  • 1   
  • 2
  •   
  • 3