پیش بینی افزایش قیمت محصولات پتروشیمی در چین
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۹

پیش بینی افزایش قیمت محصولات پتروشیمی در چین

به گزارش نیپنا به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، بازار چین خود را برای افزایش قیمت محصولات پتروشیمی در سال آینده میلادی آماده می کند.

پیش بینی افزایش قیمت محصولات پتروشیمی در چین

به گزارش پپنا به نقل از پایگاه اینترنتی آی سی آی اس (ICIS)، بازار چین خود را برای افزایش قیمت محصولات پتروشیمی در سال آینده میلادی آماده می کند. چرا که پیش بینی می شود هزینه های تولید در پی برنامه دولت این کشور برای وضع مالیات های زیست محیطی، موسوم به مالیات سبز (green tax)، افزایش یابد. مالیات یادشده بخشی از راهبرد دولت چین برای مبارزه با آلودگی به شمار می رود.

این برنامه مالیاتی از اول ژانویه سال 2018 میلادی تحت قانون "مراقبت های زیست محیطی چین" (China's Environmental Protection Law) عملیاتی و جایگزین قانون 38 ساله "پرداخت برای آلودگی" (pollutant discharge fee) می شود.

صنعت پتروشیمی در کنار صنایع زغال سنگ و فولاد در میان بزرگترین تولیدکنندگان آلودگی در چین شناخته شده است و مشمول مالیات سبز می شود.

مالیات یادشده متغیر خواهد بود و متناسب با میزان آلودگی تولیدی توسط شرکت ها دریافت می شود.

قانون مورد نظر محدوده مالیاتی (tax range) معینی را برای هر یک از چهار دسته آلودگی شامل آلودگی هوا، آلودگی آب، ضایعات جامد و آلودگی صوتی تعیین کرده است که به دولت های محلی این امکان را می دهد تا نرخ های متناسب با محدوده تحت کنترل خود را اعمال کنند.

اگر چه مالیات سبز تعیین شده از سوی بیشتر استان ها هزینه قابل توجه تازه ای را در مقایسه با قانون فعلی بر شرکت ها تحمیل نمی کند؛ اما بر خلاف قانون موجود غیرقابل مذاکره و قطعی است.