پتروشیمی ایران پس از انقلاب جهش قابل توجهی داشته است
۱۳۹۷/۱۱/۲۱

عباس آرگون، عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی ایران در طول حیات انقلاب اسلامی موفقیت‌های بزرگی باوجود تحریم و برخی مشکلات اقتصادی کسب کرده است، گفت: صنعت پتروشیمی جایگاه ویژه‌ای در ظرفیت‌های توسعه‌ای کشور و همچنین جلوگیری از خام فروشی دارد.
آرگون اضافه کرد: صنعت پتروشیمی نقش پررنگی در توسعه اقتصادی کشور داشته است، در شرایط تحریم‌اقتصادی، این صنعت توانسته است ارزآوری خوبی برای کشور ایجاد کند و درصد بسیاری از صادرات غیرنفتی ما را تشکیل ‌دهد.
وی ادامه داد: ایران در توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ظرفیت خوبی دارد و در صورتی که به سوی تکمیل زنجیره ارزش حرکت کنیم در آینده منافع بسیاری دراین حوزه کسب خواهیم کرد.
عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: صنعت پتروشیمی را محور توسعه اقتصادی کشور می‌دانیم، واحدهای مختلف پتروشیمی امسال به بهره برداری رسید و پیش بینی می شود سال آینده نیز سال پرفروغی برای پتروشیمی ایران باشد.
آرگون با تاکید بر اینکه صنعت پتروشیمی، صنعتی پرسود و درآمدزا برای کشور می باشد، تصریح کرد: انتظار داریم جایگاه صنعت پتروشیمی ایران با توجه به منابع موجود در کشور حفظ شود و در آینده نیز حضورمان در بازارهای جهانی و منطقه‌ای گسترده‌تر باشد.