ایران در ساخت تجهیزات صنعت پتروشیمی پیشرفت‌های بزرگی داشته است
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱

ایران در ساخت تجهیزات صنعت پتروشیمی پیشرفت‌های بزرگی داشته است

عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اینکه این انجمن با تجهیزات داخلی و بومی از صنعت پتروشیمی ایران حمایت می‌کند گفت:در زمینه ساخت تجهیزات بومی صنعت پتروشیمی شاهد پیشرفت‌های خوبی هستیم .

ایران در ساخت تجهیزات صنعت پتروشیمی پیشرفت‌های بزرگی داشته است

احسان ثقفی، عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی جایگاه ویژه‌ای در ظرفیت‌های توسعه‌ای کشور و همچنین جلوگیری از خام فروشی دارد، گفت: ایران در توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ظرفیت خوبی دارد، همچنین این انجمن در زمینه ساخت تجهیزات بومی این صنعت پیشرفت‌های خوبی دارد .
وی با تاکید بر اینکه پتروشیمی ایران طی سال‌های اخیر موفقیت‌های خوبی کسب کرده است افزود: صنعت پتروشیمی نقش پررنگی در توسعه اقتصادی و ارزآوری کشور داشته است، در شرایط تحریم‌اقتصادی، این صنعت توانسته است ارزآوری خوبی برای کشور ایجاد کند و درصد بسیاری از صادرات غیرنفتی ما را تشکیل ‌بدهد. ما نیز به نوبه خود تلاش می کنیم با ساخت تجهیزات مدرن و روزآمد، به توسعه هرچه بیشتر این صنعت کمک کنیم، تجهیزات ما از استانداردهای روز برخوردار بوده و قابل رقابت با تجهیزات سایر کشورها است.
این عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران تصریح کرد: صنعت پتروشیمی را صنعتی پرسود می‌دانیم که توسعه هرچه بیشتر آن بدون تردید توسعه بخش‌های مختلف را در پی خواهد داشت.
ثقفی گفت: انتظار داریم جایگاه صنعت پتروشیمی ایران با توجه به منابع هیدروکربوری موجود در کشور حفظ شود و در آینده نیز حضورمان در بازارهای جهانی و منطقه‌ای گسترده‌تر باشد.