ایران در ساخت تجهیزات صنعت پتروشیمی پیشرفت‌های بزرگی داشته است
۱۳۹۷/۱۲/۱

احسان ثقفی، عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی جایگاه ویژه‌ای در ظرفیت‌های توسعه‌ای کشور و همچنین جلوگیری از خام فروشی دارد، گفت: ایران در توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی ظرفیت خوبی دارد، همچنین این انجمن در زمینه ساخت تجهیزات بومی این صنعت پیشرفت‌های خوبی دارد .
وی با تاکید بر اینکه پتروشیمی ایران طی سال‌های اخیر موفقیت‌های خوبی کسب کرده است افزود: صنعت پتروشیمی نقش پررنگی در توسعه اقتصادی و ارزآوری کشور داشته است، در شرایط تحریم‌اقتصادی، این صنعت توانسته است ارزآوری خوبی برای کشور ایجاد کند و درصد بسیاری از صادرات غیرنفتی ما را تشکیل ‌بدهد. ما نیز به نوبه خود تلاش می کنیم با ساخت تجهیزات مدرن و روزآمد، به توسعه هرچه بیشتر این صنعت کمک کنیم، تجهیزات ما از استانداردهای روز برخوردار بوده و قابل رقابت با تجهیزات سایر کشورها است.
این عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران تصریح کرد: صنعت پتروشیمی را صنعتی پرسود می‌دانیم که توسعه هرچه بیشتر آن بدون تردید توسعه بخش‌های مختلف را در پی خواهد داشت.
ثقفی گفت: انتظار داریم جایگاه صنعت پتروشیمی ایران با توجه به منابع هیدروکربوری موجود در کشور حفظ شود و در آینده نیز حضورمان در بازارهای جهانی و منطقه‌ای گسترده‌تر باشد.