عرضه 100 هزار تن محصول حاصل از بازیافت پلاستیک تا سال 2025
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۹

عرضه 100 هزار تن محصول حاصل از بازیافت پلاستیک تا سال 2025

100 هزار تن محصولات پلاستیکی حاصل از بازیافت در سراسر قاره سبز تا سال 2025 میلادی عرضه خواهد شد.

عرضه 100 هزار تن محصول حاصل از بازیافت پلاستیک تا سال 2025

کیت جرتی، رئیس شاخه پایایی و حمایت (sustainability and advocacy) شرکت پتروشیمی داو انرژی (Dow Energy) روز جمعه 17 اسنفد ماه اعلام کرد: داو در نظر دارد تا سال 2025 میلادی 100 هزار تن محصولات پلاستیکی حاصل از بازیافت را به مشتریان خود در سراسر قاره سبز عرضه کند.
جرتی گفت: هدف گذاری یادشده تا حدودی چالش برانگیز به نظر می رسد. چرا که دستیابی به آن نیازمند توسعه بیشتر فناوری های بازیافت مکانیکی و شیمیایی و همچنین توسعه بازارهای نهایی دارای ارزش افزوده است.
شرکت داو همچنین تاکید کرد که نیاز است برای طراحی و استفاده از بسته بندی های پایاتر (sustainable packaging)، کارهایی در طول زنجیره ارزش صورت گیرد. در همین راستا این شرکت طرح نوآورانه ای موسوم به پک­استودیو (PackStudio) را برای کمک به مشارکت کانورترها، عرضه کنندگان، تولیدکنندگان قطعات، صاحبان برند و خرده فروشان، برای دستیابی به بیشینه ارزش افزوده برای بازیافت و بازار نهایی محصولات آغاز کرده است.
رئیس شاخه پایایی و حمایت داود تاکید کرد: این ابتکار، شکل رایج بسته بندی های پلاستیکی در اروپا را تغییر می دهد.
گروه بزرگی از تولیدکنندگان صنایع شیمایی، صاحبان برند، سوپرمارکت ها و دیگر اعضای صنایع در سال گذشته میلادی متعهد شدند که به میزان بیشتری به سوی اقتصاد گردشی (circular economy) در قاره سبز حرکت کنند.