توسعه پتروشیمی باوجود تحریم‌ها شتاب گرفته است
تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۵

توسعه پتروشیمی باوجود تحریم‌ها شتاب گرفته است

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه و جهش صنعت پتروشیمی کشور طی یکسال گذشته و باوجود برخی مشکلات از جمله تحریم‌ها قابل توجه است.

توسعه پتروشیمی باوجود تحریم‌ها شتاب گرفته است

حسین امیری خامکانی، نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به بیان موفقیت‌های صنعت پتروشیمی در سال جاری اشاره کرد و گفت: اجرایی شدن ساخت پتروشیمی اندیمشک و چندین طرح دیگر در شرایطی که فشار اقتصادی بر دوش مسئولان کشور سنگینی می کند بیانگر عدم توقف توسعه و پیشرفت در بخش صنعت، به ویژه پتروشیمی است.
وی اشاره کرد: صنعت پتروشیمی باوجود برخی مشکلات اقتصادی، پیشرفت‌های قابل قبولی داشته و امسال نیز که روزهای پایانی آن طی می‌شود، پروژه‌های متعددی در این صنعت اجرایی شده است.
امیری خامکانی گفت: صنعت پتروشیمی نقش موثری در بازار ارز ایفا کرده به گونه‌ای که هم اکنون درصد زیادی از ارز کشور از این صنعت تامین می‌شود، بنابراین مشاهده می‌کنیم که این صنعت تا چه میزان در توسعه صادرات غیرنفتی و رشد اقتصادی نقش دارد.
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی به لزوم توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی در راستای تکمیل زنجیره ارزش اشاره کرد و گفت: افزایش سهم ایران در بازار پایین دست پتروشیمی ضروری است که در این مهم نیز موفقیت‌های خوبی کسب کرده‌ایم.
وی به افتتاح طرح‌های بزرگ پتروشیمی اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی چنین واحدهایی در زمانی که ما با تحریم‌های اقتصادی مواجه هستیم کار بسیار بزرگی است که از مسئولان و مدیران صنعت پتروشیمی کشور تشکر و قدردانی می‌کنم.
امیری خامکانی آینده صنعت پتروشیمی را روشن ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم سال آینده نیز این صنعت بتواند مسیر پیشرفت خود را حتی با سرعتی بیشتر از امسال ادامه دهد.