اعتراف کوکاکولا به تولید ۳ میلیون تن زباله پلاستیکی در سال
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱/۲۱

اعتراف کوکاکولا به تولید ۳ میلیون تن زباله پلاستیکی در سال

کوکاکولا برای اولین بار اعتراف کرد که سالانه ۳ میلیون تن بسته‌بندی پلاستیکی تولید می‌کند، که این معادل ۲۰۰ هزار بطری در هر دقیقه است.

اعتراف کوکاکولا به تولید ۳ میلیون تن زباله پلاستیکی در سال

‌به گزارش خبرنگار مهر به نقل از گاردین، کوکاکولا برای اولین بار اعتراف کرد که سالانه ۳ میلیون تن بسته‌بندی پلاستیکی تولید می‌کند، که این معادل ۲۰۰ هزار بطری در هر دقیقه است. این در حالی است  که طی یک کمپین از سایر شرکت‌های بزرگ جهان هم خواسته شد که به مخفی‌کاری‌ها در مورد استفاده خود از پلاستیک پایان دهند.
این داده‌ها توسط شرکت کوکاکولا، در اختیار رهبر کمپین مبارزه با آلودگی پلاستیکی، الن مک‌آرتور، قرار داده شد. کمپین او از دولت‌ها و شرکت‌های مهم می‌خواهد برای جلوگیری از گسترش آلودگی پلاستیکی، اقدامات خود را افزایش دهند.
این داده‌ها که این شرکت نوشابه سازس بزرگ قبلاً از انتشار آن سر بازمی‌زد، میزان پلاستیک تولید شده توسط کوکاکولا در سال ۲۰۱۷ را نشان می‌دهد. کوکاکولا میزان بطری‌های تولید شده خود را فاش نکرد، اما با تبدیل مقدار پلاستیک اعلام شده به وزن هر بطری نیم لیتری نوشابه، مشخص می‌شود که حدود ۱۰۸ میلیارد بطری در هر سال توسط این شرکت تولید می‌شود. این بیش از ۱ پنجم کل بطری‌های پلاستیکی تولید شده در جهان است.

کوکاکولا یکی از ۳۱ شرکتی است (شامل مارس، نستله و دنون) که به درخواست بنیاد الن مک‌آرتور برای شفافیت در مورد میزان پلاستیک تولید شد خود، پاسخ داده‌اند. این ۳۰ شرکت روی هم رفته سالانه ۸ میلیون تن پلاستیک تولید می‌کنند.
اما اکثریت ۱۵۰ شرکتی که توافق جهانی مک‌آرتور برای کاهش آلودگی پلاستیکی را امضا کرده‌اند، هنوز از اعلام رسمی میزان پلاستیکی که تولید می‌کنند خودداری می کنند. این شامل شرکت‌های بزرگی نظیر پپسی، اچ‌اندام، لورئال، وال‌مارت و مارک‌انداسپنسر، می‌باشد.
در کنار کوکاکولا نستله هم اعلام کرد که سالانه ۱.۷ میلیون تن پلاستیک تولید می‌کند. یونیلور با ۶۱۰ هزار تن و دنون با ۷۵۰ هزار تن، در رده‌های بعدی قرار دارند.