پتروشیمی ایران تحریم پذیر نیست
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۶

پتروشیمی ایران تحریم پذیر نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متنوع‌سازی سبد تولید محصولات پتروشیمی در شرایط فعلی ضروری است، گفت: آمریکا نمی‌تواند پتروشیمی ایران را تحریم کند.

پتروشیمی ایران تحریم پذیر نیست

شهاب نادری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا گفت: آمریکا در پی ناکامی و شکست‌های پی در پی در مقابله با جمهوری اسلامی ایران همچنان بر رفتارهای خصمانه خود علیه ملت ایران پافشاری می‌کنند، بنابراین پس از ناکامی در تحریم نفت، زیرمجموعه‌ها و مشتقات نفت (صنعت پتروشیمی) که اصلا قابل تحریم نیستند را مدنظر قرار داده‌اند.
وی ادامه داد: آمریکایی‌ها هرچند ممکن است به دولت‌ها برای عدم خرید محصولات پتروشیمی ایران فشار وارد کنند، اما به دلیل تنوع محصولات نمی‌توانند پتروشیمی ایران را تحریم کنند.
آقای نادری با بیان اینکه باید فضای روانی جامعه را در موضوع تحریم‌ها مدیریت کرد، افزود: از آنجا که حیات بسیاری از کشورها بدون خرید محصولات پتروشیمی ایران امکان‌پذیر نیست، بنابراین این کشورها نیز زیر بار تحریم این محصولات نخواهند رفت.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آمریکا و کشورهای اروپایی می‌دانند که جایگزین کردن محصولات پتروشیمی ایران در بازار جهانی کار آسانی نیست.