کاهش فروش و سود شرکت لیوندل باسل
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۲/۱۶

کاهش فروش و سود شرکت لیوندل باسل

شرکت لیوندل باسل از کاهش فروش و سود خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.

کاهش فروش و سود شرکت لیوندل باسل

به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ (plasticsnewseurope)، شرکت لیوندل باسل (LyondellBasell)، از غول های پتروشیمی دنیا، به تازگی از کاهش فروش و سود خود در سه ماهه نخست سال جاری میلادی خبر داد.
این شرکت مستقر در هیوستون و لندن، شاهد افت 10 درصدی فروش سه ماهه اول خود بود. رقم یادشده به پایین تر از هشت میلیارد و 800 میلیون دلار (معادل هفت میلیارد و 800 میلیون یورو) رسید. سود لیوندل باسل در این مدت نیز کاهشی 34 درصدی را تجربه کرد و به 817 میلیون دلار (معادل 728 میلیون یورو) رسید.
باب پتل، مدیر عامل لیوندل باسل، پیشتر در تاریخ 26 آوریل امسال در گفتگویی با مطبوعات اعلام کرد: لیوندل باسل سال 2019 را با سطح عملیاتی بالا، افزایش حجم فروش در اروپا و آسیا و ایجاد ارزش (promised value) وعده داده شده از کسب مالکیت و خریداری A. Schulman خبر داد.
وی ادامه داد: حجم فروش جهانی پلی پروپیلن در سه ماهه اول امسال 14 درصد بالاتر از مدت مشابه سال گذشته میلادی بود و حجم فروش کامپاندهای پلی پروپیلن (PP compounds) در قاره سبز نیز رشدی 15 درصدی داشت.
با این همه رقم فروش شاخه الفین ها و پلی الفین های لیوندل باسل در قاره آمریکا ظرف سه ماهه نخست سال 2019 میلادی نسبت به سه ماهه اول سال گذشته افتی 20 درصدی داشت و به تنها کمی بیش از دو میلیارد و 100 میلیون دلار (یک میلیارد و 800 میلیون یورو) رسید. میزان فروش در اروپا، آسیا و واحد بین المللی نیز نزدیک به 14 درصد کاهش یافت و به کمی بیش از دو میلیارد و 500 میلیون دلار رسید.