ممنوع شدن پلاستیک های یکبار مصرف در کانادا تا سال 2021
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۳/۲۶

ممنوع شدن پلاستیک های یکبار مصرف در کانادا تا سال 2021

انتظار می رود تا سال 2021 میلادی کانادا ممنوعیت گسترده ای را بر استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف (single-use plastics) اعمال کند.

ممنوع شدن پلاستیک های یکبار مصرف در کانادا تا سال 2021

به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ (plasticsnewseurope)، انتظار می رود تا سال 2021 میلادی کانادا ممنوعیت گسترده ای را بر استفاده از پلاستیک های یکبار مصرف (single-use plastics) اعمال کند.
آقای جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، در بیانیه ای در 10ام ماه ژوئن عنوان کرد: به زودی و بر اساس بررسی های علمی، درباره محصولات پلاستیکی ممنوعه تصمیم گیری می شود.
این طرح که الهام گرفته از اقدامات مشابه اتحادیه اروپا است، فراتر از ممنوعیت نی های پلاستیکی (plastic straws)، هم زننده های نوشیدنی (drink stirrers) و گوش پاک کن (cotton buds) خواهد بود. محصولاتی که تولید آن ها از ماه آوریل سال 2020 میلادی در قاره سبز ممنوع اعلام می شود.
در کانادا این برنامه گسترده تر خواهد بود و شامل موارد دیگری مانند بطری های پلاستیکی، کیسه های خرید و ظرف های فست فود می شود.
گزارش ها نشان می دهد که تنها کمتر از 10 درصد از انواع محصولات پلاستیکی در کانادا بازیافت می شودو در مقایسه، قوانین اتحادیه اروپا در پی دستیابی به هدف بازیافت 90 درصدی بطری های پلاستیکی تا سال 2025 میلادی است.
مشکل فزاینده ضایعات پلاستیکی، امروزه یکی از دغدغه های فعالان صنایع شیمیایی و پتروشیمی محسوب می شود.