40 طرح صنعتی تولیدی در استان بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۹

40 طرح صنعتی تولیدی در استان بوشهر

امسال 40 طرح صنعتی تولیدی در استان در صورت همکاری بانک های عامل و تامین زیرساخت های مورد نیاز بهره برداری و وارد مدار تولید می شود.

40 طرح صنعتی تولیدی در استان بوشهر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر اعلام کرد: امسال 40 طرح صنعتی تولیدی در استان در صورت همکاری بانک های عامل و تامین زیرساخت های مورد نیاز بهره برداری و وارد مدار تولید می شود.
سید حسین حسینی محمدی در ادامه گفت: این طرح‌ها با حجم سرمایه گذاری 26 هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی هزار و صد نفر در دست اجراست.
وی افزود: سال گذشته 38 واحد تولیدی صنعتی با حجم سرمایه گذاری بیش از 42 هزار میلیارد ریال و اشتغال زایی هزار و 188 نفر به مدار تولید وارد شد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهردر ادامه افزود: هم اکنون 18 واحد تولیدی پتروشیمی در استان به بهره برداری رسیده و درحال فعالیت است که بیش از 10 هزار نفر در این واحدها مشغول به کار هستند. وی گفت: محصولات تولیدی واحدهای پتروشیمی، گاز اتیلن، پروپان، متانول، اتان، انواع پلیمرها، آمونیاک و گوگرد است.
حسینی محمدی ادامه داد: طرح اسکله صادراتی خصوصی دیر در دست ساخت است که برای تکمیل و راه اندازی آن به اعتبار نیاز دارد و زمینه اشتغال زایی 80 نفر در این طرح فراهم می‌شود.