پتروشیمی ایران با بهره برداری از 18 طرح
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۲۹

پتروشیمی ایران با بهره برداری از 18 طرح

ظرفیت اسمی تولید محصولات پتروشیمی ایران با بهره برداری از 18 طرح با جهشی قابل توجه 28 میلیون تن افزایش می یابد و به مرز 94 میلیون تن خواهد رسید.

پتروشیمی ایران با بهره برداری از 18 طرح

مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اعلام کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده امسال 3 طرح پتروشیمی کاوه، فاز نخست بوشهر و الفین ایلام به بهره برداری خواهند رسید و سال آینده نیز 15 طرح میاندوآب،کیمیای پارس خاورمیانه،لردگان، فاز نخست مسجد سلیمان،بیدبلند 2، فاز نخست پتروکیمیای ابن سینا،آرتا انرژی،سبلان، پاد جم،پتروپالایش کنگان، پالایش پارسیان سپهر،دی پلیمرآریا،فاز نخست هنگام،پارس فنل و دی پلیمر آرین وارد مدار تولید خواهند شد.
علی محمد بساق زاده با بیان این که ظرفیت اسمی صنعت پتروشیمی با بهره برداری از این 18 طرح به 93.8 میلیون تن می رسد اظهار کرد: تا پایان سال گذشته 65.8 میلیون تن ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران بوده وخوشبختانه با تولیدی شدن طرح های جدید در سال جاری و سال آینده این رقم با جهشی قابل توجه 28 میلیون تن افزایش خواهد یافت و افزون بر تامین نیاز داخل ظرفیت صادرات نیز رشدی قابل توجه را تجربه خواهد کرد.
وی در ادامه افزود: در سال جاری سه طرحی که تولیدی می شوند در مجموع بیش از 7 میلیون تن به ظرفیت تولید صنعت پتروشیمی کشورمان اضافه خواهد شد .
عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید براین که صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از صنایع مادر از مهم‌ترین ارکان توسعه و موتور محرک بخش‌های گوناگون اقتصاد کشور محسوب می‌شود، گفت: رویکرد شرکت ملی صنایع پتروشیمی تکمیل زنجیره تولید، ایجاد تنوع بیشتر در محصولات و ارتقاء ارزش سبد محصولات پتروشیمی با مشارکت هلدینگ ها و شرکت های فعال در این صنعت ارزش آفرین است.