سرمایه گذاری 64 میلیون یورویی او ام وی اتریش درآلمان
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۴/۲۹

سرمایه گذاری 64 میلیون یورویی او ام وی اتریش درآلمان

شرکت نفت و گاز او ام وی اتریش در نظر دارد ۶۴ میلیون یورو برای ساخت یک مجتمع ایزو بوتان را در آلمان سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری 64 میلیون یورویی او ام وی اتریش درآلمان

به نقل از پایگاه اینترنتی هیدروکربن انجینییرینگ (hydrocarbonengineering)، شرکت نفت و گاز او ام وی (OMV) اتریش در نظر دار ۶۴ میلیون یورو برای ساخت یک مجتمع ایزو بوتان(ISO C4) در آلمان سرمایه گذاری کند.
فاز ساخت و ساز این طرح که قرار است در پالایشگاه بورگ‌هاوزن (Burghausen Refinery)آلمان، در تابستان سال جاری میلادی کلید بخورد، تا سپتامبر سال ۲۰۲۰ به بهره برداری برسد.
با راه اندازی این پروژه، از این پس ایزو بوتان با خلوص بالا با کمک یک فناوری نوین در بورگ‌هاوزن به تولید خواهد رسید.
فناوری ادغام حرارت (heat integration) که قرار است در این پروژه به کار گرفته شود، با مشارکت او ام وی و باسف (BASF) آلمان توسعه یافته و پتنتی (patent) بین المللی به نام این دو شرکت برای تکنولوژی یادشده به ثبت رسیده است.
همچنین شرکت BASF به عنوان یکی از شناخته شده ترین عرضه کنندگان کاتالیست و لایسنس فناوری های پتروشیمی، یک سیستم کاتالیستی ویژه را برای فرآیند یادشده تعبیه کرده است. واحد جدید تولید ایزوبوتان خالص قرار است با مجتمع فعلی متاثیسس (metathesis) واقع در پالایشگاه بورگ‌هاوزن ادغام شود. مجتمع متاثیسس یادشده تولیدکننده پروپیلن بهینه از لحاظ مصرف انرژی است.
مهمترین مزیت تاسیسات ایزوبوتان جدید شرکت او ام وی، راندمان مصرف انرژی بسیار بالای آن این واحد است. ظرفیت این واحد نزدیک به 60 هزار تن در سال خواهد بود