هدفگذاری سیبور روسیه برای تولید پلاستیک های سازگار با محیط زیست
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۶

هدفگذاری سیبور روسیه برای تولید پلاستیک های سازگار با محیط زیست

سیبور روسیه، در حال عملیات آماده سازی برای ایجاد یک مجتمع جدیددر مرکز روسیه، برای تولید طیف گسترده ای از پلاستی سایزرهای ویژه سازگار با محیط زیست است.

هدفگذاری سیبور روسیه برای تولید پلاستیک های سازگار با محیط زیست

سیبور (Sibur)، غول پتروشیمی روسیه، در حال پیشبرد عملیات آماده سازی برای ایجاد یک مجتمع جدید در سایت این شرکت واقع در پرم (Perm)، در مرکز روسیه، برای تولید طیف گسترده ای از پلاستی سایزرهای (plasticizers) ویژه سازگار با محیط زیست (eco-friendly) است.
سیبور در ماه مه امسال تولید پلاستی سایزر دی ‌اکتیل ترفتالات چند منظوره عاری از فتالات (phthalate-free general purpose DOTP) را در واحدی با ظرفیت 100 هزار تن در سال آغاز کرد. 
سیبور در حال حاضر مشغول ساخت یک مجتمع 25 هزار تنی جدید برای تولید طیف وسیعی از افزودنی های ویژه برای صادرات و همچنین بازار داخلی در مجموعه خود در نزدیکی کوه های اورال (Ural Mountains) است.
در ماه مه امسال سیبور یک قرارداد سرمایه گذاری ویژه (SPIC) را امضاء کرد که به موجب آن سرمایه گذاران می توانند از مزایای مالیات و رگولاتوری ثابت بهره مند شوند. در همین راستا وزارت صنعت، تجارت و کارآفرینی منطقه پرم قرار است واحد تولید پلاستی سایزرهای ویژه جدید را حمایت کند.
این طرح در قراردادی رسمی میان طرفین، یک ماه بعد در حاشیه رویداد بین المللی انجمن اقتصادی سن پترزبورگ (St Petersburg International Economic Forum) به امضاء رسید.