راه اندازی یک مجتمع جدید پتروشیمی در دالیان چین
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۵/۲۷

راه اندازی یک مجتمع جدید پتروشیمی در دالیان چین

گروه هنگلی چین به تازگی یک مجتمع جدید هیدروژن زدایی در دالیان چین را با بهره گیری از فناوری های کاتالیست شرکت کلارینت و فرآیند شرکت مک درموت راه اندازی کرد.

راه اندازی یک مجتمع جدید پتروشیمی در دالیان چین

گروه هنگلی چین به تازگی مجتمع جدید هیدروژن زدایی با خوراک مخلوط خود در دالیان چین را با بهره گیری از فناوری های کاتالیست Catofin شرکت کلارینت (Clariant) و فرآیند Lummus شرکت مک درموت (McDermott) راه اندازی کرد.
بر اساس اعلام شرکت کلارینت در تاریخ 15 اوت، مجتمع جدید، هیدروزن زدایی پروپان (PDH) را با هیدروژن زدایی ایزوبوتان (BDH) ترکیب می کند و قادر به تولید بیش از یک میلیون تن انواع الفین در سال خواهد بود. بدین ترتیب تاسیسات جدید به بزرگترین مجتمع برخوردار از فناوری کاتالیست Catofin در جهان تبدیل می شود.
کاتالیست Catofin یک فناوری هیدروژن زدایی پارافین سبک می باشد که شرایط عملیات ترمودینامیکی بهینه خلاء و دمای پایین تر را برای راکتورها فراهم می کند تا بازدهی بالا محقق شود. فرآیند به کار گرفته شده در این تاسیسات با استفاده از کاتالیست یادشده و مواد اکسید فلز تولیدکنده گرما (metal-oxide heat generating material)، نرخ تبدیل (conversion rate) بالایی را ارائه می کند.
گروه هنگلی که در سال 1994 میلادی بنیان گذاشته شد، یکی از پیشگامان عرضه تولیدات پتروشیمی چین به شمار می رود.