سرمایه گذاری ایندوراما برای بازیافت پلی اتیلن ترفتالات
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۳

سرمایه گذاری ایندوراما برای بازیافت پلی اتیلن ترفتالات

شرکت ایندوراما به عنوان بزگترین تولیدکننده پلی اتیلن ترفتالات جهان، با رشد تقاضا از سوی صاحبان برند کالاهای مصرفی برای محصولات بسته بندی بازیافتی، یک میلیارد دلاربرای تامین تقاضای یادشده سرمایه گذاری می کند.

سرمایه گذاری ایندوراما برای بازیافت پلی اتیلن ترفتالات

به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ (plasticsnewseurope)، شرکت ایندوراما ونچرز پابلیک (Indorama Ventures Public)، به عنوان بزگترین تولیدکننده پلی اتیلن ترفتالات (PET) جهان، با رشد فزاینده تقاضا از سوی صاحبان برند کالاهای مصرفی برای محصولات بسته بندی بازیافتی، در نظر دارد حداقل یک میلیارد دلار (معادل 900 میلیون یورو) برای تامین تقاضای یادشده سرمایه گذاری کند.
شرکت ایندوراما با هدف تجمیع تاسیسات بازیافت خود، مدل ادغام عمودی جداگانه ای درون ساختار شرکت ایجاد کرده است.
الوکه لوهیا، مدیرعامل ایندوراما، در کنفرانسی اعلام کرد: برنامه داریم بودجه ای یک میلیارد دلاری به بازیافت اختصاص دهیم و تا سال 2025 میلادی که صاحبان برند در پی دستیابی به هدف 25 درصد ماده بازیافتی در محصولات بسته بندی خود هستند، بتوانیم نیاز مشتریان را برآورده کنیم. تمام برندهای بزرگ در گفتگوهای خود با ما بر این موضوع تاکید دارند.
لوهیا افزود: آن ها همچنان به دنبال حفظ پلی اتیلن ترفتالات به عنوان ماده اصلی مورد استفاده برای کاربردهای بسته بندی خود هستند. از طرفی استفاده از پلی اتیلن ترفتالات در انواع مختلف بسته بندی به طور فزاینده ای رو به افزایش است. به همین دلیل این خبری خوب برای ما محسوب می شود. در همین راستا به دنبال تضمین عرضه 25 درصد ماده بازیافتی تا بازه زمانی یادشده هستیم.