سرمایه گذاری لیوندل باسل در چین
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۶/۱۶

سرمایه گذاری لیوندل باسل در چین

شرکت لیوندل باسل به دنبال مشارکت در یک سرمایه گذاری مشترک (JV) به ارزش دو میلیارد و 500 میلیون دلار برای ساخت یک مجموعه پتروشیمی در چین است.

سرمایه گذاری لیوندل باسل در چین

به نقل از پایگاه اینترنتی کرون، شرکت پتروشیمی لیوندل باسل، مستقر در هیوستون ایالت تگزاس، به دنبال مشارکت در یک سرمایه گذاری مشترک (JV) به ارزش دو میلیارد و 500 میلیون دلار برای ساخت یک مجموعه پتروشیمی و پلاستیک جدید در چین است.
سرمایه گذاری مشترک یادشده با نسبت 50-50 با همکاری گروه لیائونینگ بورا انترپرایز برای تولید طیف گسترده ای از محصولات پلاستیک در شهر پانجین، واقع در شمال شرق چین، به بهره برداری می رسد. این سرمایه گذاری مشترک می تواند ظرف 10 سال آینده 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید را با روی کار آمدن فازهای جدید به همراه داشته باشد.
طبق این گزارش در سال های اخیر ایالت های تگزاس، لوئیزیانا و به طور کلی منطقه گلف کوست شاهد موجی از طرح های توسعه ای جدید در حوزه پتروشیمی و تولید انواع پلاستیک بوده و در این میان لیوندل باسل از شرکت هایی به شمار می رود که در راستای بهره گیری از منابع گازی شیل آمریکای شمالی، به ساخت مجتمع های صنایع شیمیایی و تولید پلاستیک جدید برای پاسخگویی به نیاز فزاینده جمعیت آسیا به ویژه از سوی چین می پردازند.
باب پتل، مدیر ارشد اجرایی لیوندل باسل، گفت: چین به عنوان بزرگترین بازار هدف، سریع ترین رشد تقاضا را برای محصولات کلیدی ما در میان بازارهای جهانی داراست.