ساخت یک پروژه پتروشیمی 1.2 میلیارد دلاری در مجارستان
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۷/۸

ساخت یک پروژه پتروشیمی 1.2 میلیارد دلاری در مجارستان

شرکت ام او ال مجارستان و شرکت چند ملیتی تیسن کروپ ایندستریال سولوشنز ساخت یک مجموعه تولید پلی ال(polyol) را در مجارستان آغاز می کنند

ساخت یک پروژه پتروشیمی 1.2 میلیارد دلاری در مجارستان

به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز یوروپ، غول انرژی مجارستان، شرکت ام او ال (MOL)، و شرکت چند ملیتی تیسن کروپ ایندستریال سولوشنز (thyssenkrupp Industrial Solutions) پروژه ساخت یک مجموعه تولید پلی ال (polyol) با ظرفیت سالانه 200 هزار تن محصول را در تیسااوی‌واروش (Tiszaújváros) مجارستان را شروع خواهند کرد.
پروژه ذکر شده که تیسن کروپ کار طراحی و ساخت آن را بر عهده دارد، تولیدکننده پلی اتر پلی ال (polyether polyol) است که بیشتر برای تولید فوم های پلی اورتان (polyurethane foams) استفاده می شود.
این طرح به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون دلار، بزرگترین سرمایه گذاری ارگانیک (organic investment) شرکت ام او ال به شمار می رود و قرار است تا سال 2021 میلادی تکمیل شود.
ام او ال گفته است: این مجتمع از فناوری های با راندمان بالا و سازگار با محیط زیست بهره می برد. از جمله فرآیند اچ پی پی او (HPPO) یا پروپیلن اکسید از هیدروژن پروکسید است که این شرکت مشترکا با همکاری تیسن کروپ و ایوونیک توسعه خواهدداد.
دکتر سامی پلکونن، مدیر عامل شاخه فناوری های فرآیند و صنایع شیمیایی تیسن کروپ ایندستریال سولوشنز، گفت: امروز گام مهمی در جهت متحول ساختن صنایع شیمیایی مجارستان برداشته شد. از طرفی این همکاری قدم بلندی در راستای توسعه همکاری ها میان ام او ال و تیسن کروپ محسوب می شود.