تداوم روند تولید محصولات پتروشیمی ایران
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۷/۹

تداوم روند تولید محصولات پتروشیمی ایران

مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در سال جاری با وجود برخی محدودیت هابرای صنعت پتروشیمی کشور، میزان تولید بیش از مدت مشابه سال قبل است

تداوم روند تولید محصولات پتروشیمی ایران

قدرت اله فرج پور در پایان پنجاه و یکمین اجلاس روسای مجتمع های پتروشیمی در روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: با اینکه در ابتدای سال شاهد سیلاب بی سابقه ای بودیم که مشکلات متعددی را برای صنعت پتروشیمی ایجاد کرد، خوشبختانه این مسئله به خوبی مدیریت شد و ترمیم موقت خط در کوتاه ترین زمان ممکن انجام و 5 واحد 300 هزار تنی پلی اتیلن که متوقف شده بودند، به سرویس آمدند.
فرج پور با بیان این که قرار بر این بود تعمیرات دائمی بخش هایی از خط اتیلن که دراثر سیلاب آسیب دیده بود، تا قبل از فصل بارندگی انجام شود، افزود: تعمیر دو نقطه در همان زمان به صورت دائمی انجام شده و اجرای خط لوله دائمی در رودخانه کشکان نیز اخیراً به پایان رسید و این بخش از خط هفته گذشته در سرویس قرار گرفت.احداث خط دائم در عرض رودخانه سیمره نیز در حال اتمام است و در ماه جاری در سرویس قرار خواهد گرفت.
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی تأکید کرد: با وجودتوقف تقریباً دو ماهه واحدهای متصل به خط غرب، خوشبختانه تولید صنعت پتروشیمی کشور در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
فرج پور درباره برگزاری اجلاس روسای مجتمع های پتروشیمی گفت: برگزاری اینگونه اجلاس ها فرصت مناسبی رابرای انتقال تجارب و بیان دستاوردها و برخی چالش ها و مشکلات فراهم می کند تا بتوانیم با کمک همکاران و پیگیری هایی که شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام می دهد، راه حل مناسب را برای رفع آن ها پیدا کنیم.
وی در ادامه گفت: در پنجاه و یکمین اجلاس رؤسای مجتمع های پتروشیمی، دستاوردهای چند مجتمع در زمینه تعمیرات اساسی موفقیت آمیز،تجربیات راه اندازی برخی واحدها و همچنین مهمترین دستاوردهای شرکت پژوهش و فناوری ارائه شد.
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: موضوع ساخت داخل به صورت جدی از سوی وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی پیگیری می شود و در همین راستا معمولاً سعی می شود در حاشیه چنین نشست هایی، توانمندی سازندگان داخلی نیز معرفی گردد. در اجلاس پنجاه و یکم نیز سه شرکت توانمند داخلی با سوابق متعدد و موفق در بخش نفت، گاز و پتروشیمی معرفی شدند.
وی با بیان این که شرکت ملی صنایع پتروشیمی به کمک مجتمع های تولیدی، برنامه ها و راهکارهای خاصی را برای ادامه روند افزایشی تولید مجتمع های پتروشیمی کشور دارد، افزود: با وجود برخی و مشکلات ومحدودیت ها که برای صنعت پتروشیمی کشور وجود دارد،افزایش میزان تولید بیانگر این واقعیت و نشانگر سربلندی این صنعت است.
فرج پور به اولویت تأمین نیاز داخل اشاره کرد و گفت: محصولات پتروشیمی مورد نیاز داخل کشور تنها در مقاطعی که امکان مصرف آنها در داخل کشور وجود نداشته باشد، صادر خواهد شد.