افزایش ظرفیت تولید پلی پروپیلن بازیافت شده در توتال
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۸/۱

افزایش ظرفیت تولید پلی پروپیلن بازیافت شده در توتال

شرکت توتال در نظر دارد با هدف تامین تقاضای فزاینده برای مواد بازیافتی ظرفیت تولید شرکت سینووا از زیرمجموعه های این شرکت را افزایش دهد

افزایش ظرفیت تولید پلی پروپیلن بازیافت شده در توتال

به نقل از پایگاه اینترنتی هایدروکربن انجینییرنگ (Hydrocarbon Engineering)، شرکت توتال اعلام کرده است که در نظر دارد با هدف تامین تقاضای فزاینده برای مواد بازیافتی با عملکرد بالا (high-performance recycled materials) ظرفیت تولید شرکت سینووا (Synova)، از زیرمجموعه های این شرکت، را افزایش دهد.
در همین راستا، قرار است شرکت سینووا، واقع در نورماندی فرانسه، تا سال 2021 میلادی سالانه 40 هزار تن پلی پروپیلن بازیافت شده تولید کند که تمام استانداردهای کیفیت مورد نیاز تولیدکنندگان اصلی قطعات و خودروسازان را برآورده سازد.
والری گاف، معاون رئیس شاخه پلیمرهای شرکت پالایش و صنایع شیمیایی توتال، گفت: پلاستیک‌ها در کنار تمام ویژگی هایی که برای آن ها برشمرده می شود، کمک می کنند وزن وسایلی که روزانه با آن ها سر و کار داریم کاهش یابد. آن ها همچنین ضمن افزایش راندمان مصرف انرژی، میزان تصاعد کربن حاصل از فعالیت های صنعتی را کاهش می دهند.
وی در ادامه افزود: با افزایش سهم مواد خام بازیافتی (recycled raw materials)، می توان چالش ضایعات پلاستیک و پایان عمر این محصولات (end-of-life) را تا حد زیادی مدیریت کرد.
گاف یادآورد شد: این سرمایه گذاری که مالکیت شرکت سینووا در اوایل سال جاری میلادی را تحکیم می کند، نقطه عطفی برای فعالیت های توتال در حوزه اقتصاد دورانی یا چرخشی به شمار می رود. سرمایه گذاری یادشده همچنین ضمن کمک به دستیابی به هدف تولید 30 درصد پلیمر بازیافتی تا سال 2030، گام مهمی در تبدیل توتال به یک شرکت انرژی متعهد محسوب می شود.