بی پی به دنبال ساخت مجتمع جدید بازیافت پلی‌اتیلن ترفتالات
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۸/۴

بی پی به دنبال ساخت مجتمع جدید بازیافت پلی‌اتیلن ترفتالات

شرکت نفتی بی پی در نظر دارد یک مجتمع جدید را در ایالات متحده، برای توسعه فناوری فرآیند بازیافت ضایعات پلی اتیلن ترفتالات، بسازد

بی پی به دنبال ساخت مجتمع جدید بازیافت پلی‌اتیلن ترفتالات

به نقل از پلاتس، شرکت نفتی بی پی (BP) در نظر دارد یک مجتمع جدید را در ایلینوی ایالات متحده، برای توسعه فناوری فرآیند بازیافت ضایعات پلاستیک پلی اتیلن ترفتالات (PET)، بسازد. محصولی که امروزه بخش بزرگی از آن بدون بازیافت باقی می ماند.
طبق اعلام شرکت بی پی، پلی اتیلن ترفتالات که برای ساخت بطری های پلاستیکی و محفظه های سفت و سخت بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارد، در گروه پلاستیک های زیاد بازیافت شونده قرار دارد. با این همه بیش از نیمی از این پلاستیک که به منظور تولید بطری ها به کار گرفته می شود، برای بازیافت جمع آوری نمی شود.
حدود 6 درصد از حدود 23 میلیون تن پلی اتیلن ترفتالات تولیدی برای ساخت بطری ها، با هدف ساخت بطری های جدید بازیافت می شود.
شرکت بی پی می گوید: فناوری این شرکت موسوم به اینفینیا (Infinia)، برای تبدیل ضایعات پلاستیک پلی اتیلن ترفتالات مورد استفاده قرار می گیرد. ضایعاتی مانند بطری های رنگی (colored bottles) یا سینی های مشکی غذا (black food trays) به خوراکی (Feedstock) که می تواند بارها مورد استفاده دوباره قرار گیرد و جایگزین پلی اتیلن ترفتالات تازه تولید شده (virgin PET) شود.
این شرکت یادآور شد که: خوراک بازیافتی یادشده می تواند برای تولید بسته بندی های پلی اتیلن ترفتالات جدید که ممکن است بارها دوباره بازیافت شوند، مورد استفاده قرار گیرد.