برنامه ریزی کانادا برای تنوع تولید محصولات پتروشیمی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۸/۶

برنامه ریزی کانادا برای تنوع تولید محصولات پتروشیمی

کانادا به منظور پیشبرد طرح متنوع سازی فعالیت های پتروشیمی برنامه دارد یک میلیارد و 100 میلیون دلار دیگر برای اجرای این طرح اختصاص دهد

برنامه ریزی کانادا برای تنوع تولید محصولات پتروشیمی

به نقل از پایگاه اینترنتی فورتسکس آنلاین (FortSaskOnline)، دولت محلی آلبرتا کانادا در حال پیشبرد طرح متنوع سازی فعالیت های پتروشیمی (Petrochemicals Diversification Program) این استان است.
دیل نلی، عضو شورای قانونگذاری آلبرتا که همچنین معاون وزیر گاز طبیعی نیز است، به تازگی اعلام کرده است: طرح یادشده در ابتدا از سوی حزب دموکراتیک جدید (NDP) کانادا کلید خورد و برنامه داریم یک میلیارد و 100 ملیون دلار دیگر نیز به پروژه متنوع سازی تزریق کنیم.
این برنامه با ارائه تسهیلات سلطنتی به شرکت هایی که تاسیسات تبدیل خوراک اتان، متان و پروپان به محصولاتی مانند انواع پلاستیک، پارچه و کود شیمیایی می سازند، پروژه های بزرگ مقیاس تامین اعتبار شده از سوی بخش خصوصی را حمایت می کند نلی می گوید: فعالیت های تولیدی و عملیات صنایع پایین دستی و پتروشیمی می توانند بهبودی چشمگیر را برای اقتصاد آلبرتا به ارمغان آورند و این صنایع همچنین نقشی مهم و کلیدی را در جذب سرمایه‌های خارجی به این استان ایفا می کنند.
حزب محافظه کار متحد دولت محلی آلبترا اظهار داشت که آن ها دو طرح سابق حزب دموکراتیک جدید را کنسل می کنند. یکی از این دو طرح پروژه 500 میلیون دلاری زیرساخت های خوراک پتروشیمی و دیگری پروژه یک میلیارد دلاری برای ارتقاء جزئی نفت خام به کمک توسعه دهنده های نفت (oil developers) است.