وارد شدن استرالیا به صنعت پتروشیمی امریکا
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۴

وارد شدن استرالیا به صنعت پتروشیمی امریکا

شرکت استرالیایی کلو (Clough) برای حضور در پروژه 620 میلیون دلاری پتروشیمی پاسادنا ایالت تگزاس چراغ سبز گرفت و وارد بازار آمریکای شمالی شد.

وارد شدن استرالیا به صنعت پتروشیمی امریکا

به نقل از پایگاه اینترنتی ریگزون (Rigzone)، شرکت مهندسی و ساخت وساز کلو (Clough) به تازگی عنوان کرد که یک اعلامیه کامل پیشبرد طرح، موسوم به ان تی پی (NTP)، را برای اجرای عملیات مهندسی، تدارکات، ساخت و راه اندازی (EPPC) یک تاسیسات بزرگ پتروشیمی در پاسادنا ایالت تگزاس آمریکا دریافت کرده است.
اعلامیه ذکر شده به منزله چراغ سبزی برای پیشبرد طرح یادشده به ارزش 620 میلیون دلار است.
شرکت کلو، مستقر در استرالیا، در یادداشتی اعلام کرد: این پروژه شامل یک تاسیسات تولید الکیلات (Alkylate) با ظرفیت روزانه 28 هزار بشکه است که دربردارنده یک واحد جدید دیمریزاسیون اتیلن و یک واحد جدید آلکیلاسیون  برای تولید الکیلات اکتان بالا (high-octane alkylate) با هدف فروش به بازار مخلوط سازی بنزین است.
پتر بنت، مدیر عامل و رئیس اجرایی شرکت کلو، اعلام کرد: بسیار مفتخریم که بخشی از این پروژه هیجان انگیز به شمار می رویم. این طرح پتروشیمی نخستین قرارداد بزرگ دفتر تازه تاسیس ما در آمریکا محسوب می شود و نشان دهنده جایگاه ما به عنوان یک شریک مهندسی در منطقه گلف کوست و بازارهای آمریکای شمالی است.
شرکت کلو اوایل سال جاری میلادی با خریداری و کسب مالکیت شاخه صنایع پایین دستی و پتروشیمی شرکت سالزبری ایندستریز (Saulsbury Industries) در منطقه گلف کوست و همچنین پورتفولیوی مهندسی، تدارکات و ساخت (EPC) این شرکت، مستقر در هیوستون، وارد بازار آمریکای شمالی شد.