نقش پر رنگ چین و هند در صادرات پی وی سی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۱

نقش پر رنگ چین و هند در صادرات پی وی سی

چین و هند به عنوان دو بازار کلیدی پی وی سی با برچیدن تعرفه های ضد دامپینگ بر پی وی سی وارداتی مهمی را در بازارهای صادراتی این محصول ایفا می کنند.

نقش پر رنگ چین و هند در صادرات پی وی سی

به نقل از پلاتس، انتظار می رود چین و هند به عنوان دو بازار کلیدی پلی وینیل کلراید یا پی وی سی (PVC)، با برچیدن تعرفه های ضد دامپینگ (antidumping duties) بر پی وی سی وارداتی از بسیاری از مناطق و گشودن درها به روی جریان تجارت آزاد، در طول سال 2020 میلادی نقش مهمی را در بازارهای صادراتی این محصول ایفا کنند.
وزارت تجارت چین در ماه اکتبر اعلام کرد: تعرفه های ضد دامپینگ بر واردات پی وی سی از ایالات متحده، تایوان، ژاپن و کره جنوبی از اواخر ماه سپتامبر برچیده شده بود.
منابع بازار نیز می گویند: تولیدکنندگان پی وی سی آسیا ممکن است محموله های اضافی خود را روانه بازار چین کنند. به ویژه آن کهبه دنبال برچیده شدن تعرفه های ضد دامپینگ بر واردات از چند منطقه شامل اتحادیه اروپا، ژاپن، مالزی و اندونزی در ماه ژوئیه، رقابت در مقاصد صادراتی دیگر مانند هندبالا گرفته است.
هند نیازدارد برای تامین تقاضای بازار داخلی، سالانه 2 میلیون تن پی وی سی وارد کند. برنامه دولت برای افزایش عرضه پلی وینیل کلراید، با هدف تولید لوله های پلاستیکیبه منظور تضمین عرضه آب آشامیدنی سالم در مناطق روستایی این کشور اجرایی می شود. موضوعی که طبیعتا رشد بیشتر تقاضا را در پی خواهد داشت.