ساخت تاسیسات پالایشی و پتروشیمی در ترکیه
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۳

ساخت تاسیسات پالایشی و پتروشیمی در ترکیه

عملیات طراحی و مهندسی مجموعه پالایشی و پتروشیمی جدید ترکیه تا سال 2021 میلادی تکمیل خواهدشد و پیش بینی می شود ساخت و ساز این مجموعه 10 هزار فرصت شغلی ایجاد کند.

ساخت تاسیسات پالایشی و پتروشیمی در ترکیه

به نقل ازپایگاه اینترنتی حریت دیلی نیوز (Hürriyet Daily News)، مقامات شرکت مدیریت صندوق ثروت ترکیه، از برنامه خود برای ساخت یک مجموعه پالایشی و پتروشیمی به ارزش 10 میلیارد دلار درشهر جیحان ترکیه خبر دادند.
جیحان یکی از قطب های تولید محصولات پتروشیمی دراین کشوربه شمار می رود و در حال حاضر یک پروژه پتروشیمی دیگر در این منطقه در حال توسعه است.
تصمیم یادشده برای ایجاد مجموعه جدید، نخستین سرمایه گذاری گرین فیلد این شرکت در بخش انرژی محسوب می شود.
این پروژه همچنین همراستا با برنامه اقتصادی وزارت خزانه داری و دارایی ترکیه برای بازه سال های 2020 تا 2022 است که کاهش وابستگی کشور به واردات انرژی را دنبال می کند. ارزش واردات انرژی ترکیه سالانه 43 میلیارد دلار می باشد.
انتظار می رود عملیات طراحی و مهندسی مجموعه پالایشی و پتروشیمی یادشده تا سال 2021 میلادی تکمیل شود و از آن پس کار ساخت و ساز کلید بخورد.
و همچنین پیش بینی می شود ساخت و ساز این مجموعه 10 هزار فرصت شغلی ایجاد کند و و پنج هزار نفر نیز با راه اندازی تاسیسات شروع به کار می کنند.
بر اساس اعلام وبسایت شرکت مدیریت صندوق ثروت، هدف این پروژه توسعه و تقویت ارزش دارایی های راهبردی کشور و ایجاد منابع برای سرمایه گذاری های بزرگ است.