همکاری امارات و هند برای ساخت واحد اتیلن دی‌کلراید
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۲۳

همکاری امارات و هند برای ساخت واحد اتیلن دی‌کلراید

شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) و ریلاینس اینداستریز لیمیتد (ریل) برای ارزیابی توسعه یک واحد اتیلن دی‌کلراید در شهر الرویس واقع در غرب ابوظبی توافقنامه همکاری امضا کردند.

همکاری امارات و هند برای ساخت واحد اتیلن دی‌کلراید

نقل از پایگاه خبری هیدروکربن اینجینیرینگ، توافقنامه همکاری برای ارزیابی و مطالعه روی پروژه ساخت واحد اتیلن دی‌کلراید در شهر الرویس ابوظبی در حضور سلطان احمد الجابر، رئیس هئیت مدیره و مدیرعامل شرکت ادنوک و موکش امبانی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل ریلاینس و توسط عبدالعزیز الحجری، مدیر بخش پایین دستی ادنوک و نیخیل مسوانی، مدیر اجرایی ریلاینس امضا شد.
براساس این توافقنامه، ادنوک و ریلاینس ظرفیت احداث یک واحد اتیلن دی‌کلراید در مجتمع پالایشی و پتروشیمی در الرویس واقع در ابوظبی را به منظور تقویت حضور این شرکت در صنعت پتروشیمی، ارزیابی می‌کنند.
ادنوک اتیلن مورد نیاز برای این همکاری مشترک (واحد اتیلن دی‌کلراید) و دسترسی به زیرساخت‌های منطبق با استانداردهای جهانی در الرویس را فراهم می‌کند، ریلاینس نیز دانش عملیاتی و تخصصی برای ساخت این واحد و در عین حال شرایط را برای ورود به بازار‌های ونیل در هند که نقشی کلیدی و برجسته در آن دارد، فراهم خواهد کرد.
اتیلن دی‌کلراید، واحدی اساسی برای ساخت محصولات پی‌وی‌سی، یک محصول پلیمری با رشد فزاینده جهانی، است. پی‌وی‌سی نقشی کلیدی در صنایع ساختمان‌سازی و کشاورزی دارد و پیش‌بینی‌ها از افزایش تقاضا برای این محصول در بازار ونیل هند حکایت دارد.