شرکت انگلیسی اینئوس در چین پتروشیمی می‌سازند
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۰/۲۳

شرکت انگلیسی اینئوس در چین پتروشیمی می‌سازند

شرکت انگلیسی اینئوس یک مجتمع پتروشیمی با ظرفیت تولید سالانه 600 هزار تن محصول را در چین خواهد ساخت.

شرکت انگلیسی اینئوس در چین پتروشیمی می‌سازند

به نقل از رویترز، یکی از زیر مجموعه‌های گروه بزرگ اینئوس (INEOS) انگلیس یک مجتمع پتروشیمی با ظرفیت تولید سالانه 600 هزار تن آکریلونیتریل بوتادین استایرن (ABS)، یک پلاستیک سبک‌وزن مورد استفاده در صنایع خودروسازی و لوازم الکتریکی، در چین احداث خواهد کرد.
این مجتمع پتروشیمی که در شهر نینگبو استان ژی‌ژیانگ چین، ساخته خواهد شد، یکی از چند واحد پتروشیمی در حال ساخت در این منطقه خواهد بود و سبب توسعه ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون چین می‌شود.
شرکت اینئوس استایرولوشن که دفتر مرکزی آن در آلمان مستقر است و کل سهام این طرح رادر اختیار گرفتته، در بیانیه‌ای بدون اشاره به جزئیات نحوه سرمایه‌گذاری در طرح اعلام کرد: اجرای این طرح طبق برنامه قرار است در سال جاری میلادی آغاز و تا سال 2023 تکمیل شود.
استیو هرینگتون، مدیرعامل بخش آسیا-اقیانوسیه شرکت اینئوس استایرولوشن در این باره افزود: چین بزرگترین بازار آکریلونیتریل بوتادین استایرن در جهان را داراست، این سرمایه‌گذاری با تولید گرید محلی آکریلونیتریل بوتادین استایرن، فرصت عظیمی را به‌منظور پاسخگویی به مشتریان در این منطقه برای ما فراهم می‌کند.
تصمیم برای ساخت این مجتمع پتروشیمی پس از موفقیت اینئوس استایرولوشن در دریافت سهام دو واحد پلی‌استایرن با مجموع ظرفیت تولید سالانه 400 هزار تن در چین از شرکت فرانسوی توتال در فوریه سال گذشته میلادی، گرفته شد.