اولویت صنعت پتروشیمی: تامین نیاز داخلی صنایع پایین دستی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۱

اولویت صنعت پتروشیمی: تامین نیاز داخلی صنایع پایین دستی

​معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: مجتمع های پتروشیمی پس از تامین نیاز کامل داخل کشورمجاز به صادرات هستند.

اولویت صنعت پتروشیمی: تامین نیاز داخلی صنایع پایین دستی

به گزارش خبرنگار نیپنا، بهزاد محمدی، سه شنبه(1 بهمن ماه) درجلسه هم اندیشی با مدیران تشکل ها و انجمن های پتروشیمی که با حضور رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی برگزار شد با تاکید بر حمایت از صنایع تکمیلی پتروشیمی گفت: همکاری و تعامل میان انجمن ها و تشکل ها با NPC و نیزهلدینگ ها و مجتمع های پتروشیمی می تواند منجر به تامین پایدار نیازهای صنایع پایین دستی شود.
محمدی با بیان این که تلاش داریم تا چالش ها و مشکلات صنایع تکمیلی را به کمترین میزان برسانیم ادامه داد: بررسی و واکاوی چالش ها و مشکلات می تواند روند تولید در صنایع پایین دستی را بهبود بخشد و مسیر رونق تولید را تسهیل کند.
معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه گفت: تکمیل زنجیره ارزش و کاهش خام فروشی یک راهبرد مهم در صنعت پتروشیمی ایران است و بر همین اساس صنایع پایین دستی می توانند با تولید محصولات نهایی افزون بر رفع نیاز داخلی در زمینه صادرات نیز نقش آفرین باشند.
وی تصریح کرد: به دنبال کمک موثر به صنایع پایین دستی هستیم و امید است که با همکاری انجمن ها و تشکل ها ،تولید محصولات متنوع پلیمری و شیمیایی را افزایش دهیم.
محمدی به لزوم عرضه محصولات با کیفیت از سوی مجتمع های پتروشیمی به صنایع تکمیلی به عنوان یک ضرورت مهم اشاره کرد و افزود: خرید محصول با کیفیت حق مسلم خریداران است.
همچنین وی ادامه داد: در مورد سامانه بهین یاب و نیز برخی مشکلات موجود صنایع پایین دستی در بورس کالا برای خرید محصولات مورد نیاز خود، پیگیری های لازم از سوی دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی انجام خواهد شد.
محمدی با بیان این که سال آینده با بهره برداری از پتروشیمی هگمتانه تولید PVC مدیکال در کشور آغاز خواهد شد اعلام کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم پتروشیمی هگمتانه که تولید کنندهPVC گرید پزشکی مورد استفاده در صنایع پزشکی ودارویی است هرچه زودتر به جمع مجتمع های پتروشیمی کشور بپیوندد.