راه اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک در چین
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۱/۶

راه اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک در چین

پتروشیمی هنگلی با استفاده از فناوری شرکت «اینویستا پرفورمنس تکنولوژی» از راه‌اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک خالص این شرکت خبرداد.

راه اندازی چهارمین خط تولید اسید ترفتالیک در چین

به نقل از هیدروکرین اینجینیرینگ، خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» شرکت پتروشیمی هنگلی با ظرفیت تولید سالانه دو میلیون و 500 هزار تن با استفاده از فناوری شرکت INVISTA’s P8 PTA واقع در منطقه صنعتی Changxing Island، واقع در شهر دالیان استان لیائونینگ راه‌اندازی شد.
این پروژه طی تنها 22 ماه از زمان آغاز اجرا در اوایل ماه مارس 2018 میلادی به بهره‌برداری رسیده است.
پنجمین خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» شرکت پتروشیمی هنگلی مشابه ویژگی‌های خط تولید چهارم، هم‌اکنون در حال ساخت می باشد و پیش بینی می‌شود این خط اواسط سال 2020 میلادی راه‌اندازی شود.
پتروشیمی هنگلی همچنین سه طرح خط تولید «ترفتالیک اسید خالص» هر یک با ظرفیت تولید 2 میلیون و 200 هزار تن را با استفاده از فناوری INVISTA’s P7 PTA در همین مجتمع اجرا کرده است.
طبق این گزارش ،با راه‌اندازی این طرح‌ها این شرکت چینی به بزرگ‌ترین تولیدکننده ترفتالیک اسید خالص (PTA) چین و جهان تبدیل می‌شود و شرکت پتروشیمی هنگلی (Hengli Petrochemical) در نظر دارد یکی از دو خط تولید پاراکسیلین (paraxylene) جدید خود را در ماه نوامبر امسال در شهر دالیان استان لیائونینگ این کشور به طور آزمایشی راه اندازی (test runs) کند.
بر پایه این گزارش ، پاراکسیلین برای تولید ترفتالیک اسید خالص استفاده می‌شود.
پارک صنعتی شرکت هنگلی در Changxing Island دالیان، با سرمایه‌ای معادل 25 میلیارد یوان و در دو مرحله به بهره برداری رسید. قرار است پروژه‌های متنوعی با ویژگی‌هایی نظیر ظرفیت تولید بالا، فناوری پیشرفته و مصرف پایین انرژی در این پارک اجرایی شوند.
با عملیاتی شدن این پروژه‌ها، انتظار می‌رود درآمد حاصل از فروش محصولات تولیدی در پارک صنعتی شرکت هنگلی به بیش از 100 میلیارد یوان در سال بالغ شود.