لیوندل باسل در چین مجتمع پتروشیمی احداث می‌کند
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۵

لیوندل باسل در چین مجتمع پتروشیمی احداث می‌کند

شرکت لیوندل باسل از نهایی کردن توافقنامه سرمایه‌گذاری مشترک با یک شرکت چینی با ارزشی بیش از 2 میلیارد دلار برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی در شمال‌شرق چین خبرداد.

لیوندل باسل در چین مجتمع پتروشیمی احداث می‌کند

به نقل از رویترز، شرکت تولیدکننده محصولات شیمیایی و پلاستیکی لیوندل باسل اعلام کرد که برای یک سرمایه‌گذاری مشترک با پالاشگر چینی «لایونینگ بورا اینترپرایز گروپ» به ارزش 2 میلیارد و 600 میلیون دلار برای تولید محصولات پتروشیمی در شمال شرق چین واقع در استان لایونینگ چین یک توافقنامه قطعی امضا کرده است.
سهم لیوندل باسل در این سرمایه‌گذاری مشترک 50% و سهم «لایونینگ بورا اینترپرایز گروپ»، یکی از پالایشگران مستقل چینی نیز 50% خواهد بود.
این سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید سالانه یک میلیون و 100 هزار تن اتیلن کراکر و اداث مجتمع تولید مشتقات پلی‌الفین در شهر ساحلی پانجین خواهد بود.
حجم از سرمایه‌گذاری 2 میلیارد و 600 میلیون دلار برای نخستین بار است که از سوی یک پالایشگر مستقل چینی برای تولید محصولات پتروشیمی اختصاص می‌یابد و با هدف تنوع بخشی به محصولات خود در بازار این منطقه انجام می‌شود.
لیوندل باسل اعلام کرده است که این مجتمع پتروشیمی برای تقاضای روزافزون محصولات صنعتی در چین، محصولاتی برای صنایع بسته‌بندی، حمل‌و‌نقل، ساختمان و راه‌سازی، بهداشتی و درمانی تولید خواهد کرد.
طبق اعلام شرکت تولیدکننده محصولات شیمیایی و پلاستیکی لیوندل باسل، انتظار می‌رود ان پروژه از نیمه دوم سل 2020 میلادی وارد مرحله اجرایی شود.
لیوندل باسل و پالاشگر چینی «لایونینگ بورا اینترپرایز گروپ» شش ماه پیش برای این سرمایه‌گذاری مشترک یادداشت تفاهم امضا کردند و پیش‌بینی کردند در طول 10 سال همکاری در مجموع 12 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کنند.