به خطر افتادن زنجیره عرضه پلیمر در ایتالیا
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۱۲/۲۷

به خطر افتادن زنجیره عرضه پلیمر در ایتالیا

گسترش ویروس کرونا زنیجره عرضه محصولات پلیمری در ایتالیا را با تهدید جدی روبه‌رو کرده است.

به خطر افتادن زنجیره عرضه پلیمر در ایتالیا

به نقل از خبرگزاری پلاتس، منابع بازار اعلام کردند که محدودیت‌ها و منع عبور و مرور وضع شده ازسوی دولت ایتالیا برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و به دنبال آن ایجاد چالش‌های لجستیکی، می‌تواند عرضه محصولات پلیری در این کشور اروپایی را با اختلال روبه‌رو کند.
با وجود این که تمهیدات سختگیرانه دولت ایتالیا هنوز بر تولید و ارسال محصولات پترشیمی در این کشور تاثیر چندانی نگذاشته، اما فعالان بازار پیش‌بینی می‌کنند که ارسال و بارگیری محموله‌های پتروشیمی در هفته‌های آینده با تاخیر روبه‌رو می‌شود.
یکی از بازرگانان ایتالیایی در این باره گفته است: رانندگان تریلی تمایلی برای سفر به اروپا ندارند، نگرانی‌‌ها درباره ابتلا به ویروس و سلامت در حال افزایش است.
یک بازرگان دیگر ایتالیایی اعلام کرد که گسترش ویروس کرونا در ایتالیا بر همه مشاغل و کسب‌وکارها در این کشور اروپایی تاثیر منفی گذاشته است.
جزوپه کونته، نخست وزیر ایتالیا اقدام‌های اضطراری ملی برای مقابله با ویروس کرونا در این کشور را تمدید کرد و دستور دارد کسب‌وکارهای بازرگانی غیرضرور فعالیتشان متوقف شود.
دومین گرید وارداتی به ایتالیا PVC به شمار می‌آید، اما با وجود شرایط پیش آمده، واردات این محصول تاکنون ثابت مانده است.
یک بازرگان PVC در این باره گفت: به‌زودی کل اروپا حداقل برای دو هفته محدودیت‌هایی را اعمال خواهند کرد و ان شرایط سبب کاهش قیمت‌ها خواهد شد.