کاهش قیمت محصولات پتروشیمی در ماه آوریل
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱/۱۸

کاهش قیمت محصولات پتروشیمی در ماه آوریل

بدلیل شتاب گرفتن شیوع ویروس کرنا و ادامه قرنطینه در بیشتر کشورهای جهان، قیمت محصولات پتروشیمی در ماه آوریل با افت روبه‌رو خواهد بود.

کاهش قیمت محصولات پتروشیمی در ماه آوریل

به نقل از خبرگزاری پلاتس، افت قیمت محصولاتی از قبیل متیل ترت-بوتیل اتر (MTBE)، اتیل ترت-بوتیل اتر (ETBE)، پروپیلن، پلیمر، پی‌وی‌سی، پلی‌پروپیلن، متانول تولوئن همگی از واقعیت‌های اصلی و کلیدی چالش‌ها و تردیدهای بی‌سابقه‌ای است که صنایع پتروشیمی و شیمیایی اروپا در پی تداوم شیوع ویوس کرونا در قاره سبز و اعمال قوانین سختگیرانه رفت‌وآمد برای مقابله با ویروس کرونا، با آن ها روبه‌رو شده است.
با بسته شدن مرزها در قاره اروپا، ادامه نگرانی‌ها درباره زنجیره عرضه رو به فزونی است، همچنین با انتشار سطوح قیمتی برای محصولات پتروشیمی در ماه آوریل سال 2020 میلادی، بخش‌های پتروشیمی و قیمت‌ محصولات با چالش‌هایی روبه‌رو شده است.
راب استایر، مدیر ارشد در بخش تحلیل موسسه بین‌الملی پلاتس گفت: بازار با چالشی جدی روبه‌رو است، تضعیف شدید تقاضا در پی همه‌گیری جهانی ویروس کرونا و جنگ قیمتی بین عربستان و وسیه به‌دلیلی بی‌نتیجه ماندن نشست ماه مارس کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت موسوم به اوپک پلاس، می‌تواند قیمت‌های جهانی نفت خام را در ماه‌های پیش رو به سطوح پایین‌تر از 20 دلار برای هر بشکه برساند.
وی در ادامه افزود: شرایط زنجیره عرضه و موانع پیش‌روی لجستیک می‌تواند شرایط را به‌گونه‌ای رقم زند که تولیدکنندگان مجبور به پایین آوردن حاشیه سود خود شوند.
مدیر ارشد در بخش تحلیل موسسه بین‌الملی پلاتس گفت: ما در قمرویی غیرقابل پیش‌بینی و بررسی قرار داریم، اما ریسک‌ها برای سه تا 6 ماه آینده همچنان کاهشی خواهد بود.