فعالیت کارخانه های چین پس از لغو محدودیت‌های ناشی از قرنطینه
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۲/۱۰

فعالیت کارخانه های چین پس از لغو محدودیت‌های ناشی از قرنطینه

فعالیت دوباره کارخانه ها در چین پس از لغو محدودیت‌های ناشی از قرنطینه تقاضا برای محصولات پلیمری مانند پلی‌پروپیلن و پلی اتیلن را افزایش داد.

فعالیت کارخانه های چین پس از لغو محدودیت‌های ناشی از قرنطینه

به نقل از خبرگزاری رویترز، کاهش شدید قیمت‌های جهانی نفت خام و ازسرگیری فعالیت‌های صنعتی در چین پس از قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا سبب بالا رفتن حاشیه سود شرکت‌های تولیدکننده محصولات پتروشیمی در قاره آسیا و رسیدن به بالاترین سطح یک سال گذشته شد، این در حالی است که ازسرگیری فعالیت بخش‌های تولیدی و صنعتی در این کشور آسیایی سبب بهبود صنایع پلاستیک و بسته‌بندی شد.
ازسرگیری فعالیت هزاران کارخانه در سراسر چین پس از لغو محدودیت‌های ناشی از قرنطینه و اقدام‌های پیشگیرانه و کنترلی و قوانین منع رفت و آمد برای مقابله با ویروس کرونا در پکن در ماه گذشته میلادی تقاضا برای محصولات پلیمری کلیدی را مانند پلی‌پروپیلن (PP) و پلی اتیلن (PE) در همه بخش‌ها از جمله کیسه‌های پلاستیکی در بازارهای میوه و تره‌بار تا تجهیزات پزشکی و داشبوردهای صنایع خودروسازی، افزایش داد.
لی هووو، مدیر بخش پتروشیمی شرکت LGChem کره جنوبی روز سه‌شنبه ( نهم اردیبهشت) گفت: ما انتظار داریم فعالیت کارخانه‌های چین عادی شود.
انتظار می‌رود تقاضا برای مواد و محصولات مخصوص مقبله با ویروس کرونا مانند لاتکس مورد استفاده برای ساخت دستکش‌های پزشکی و بهداشتی، پلی‌پروپیلین ذوب شده و مواد خام برای فیلترهای ماسک‌‌ صورت با افزایش روبه‌رو باشد.
سقوط شدید قیمت‌های جهانی نفت خام و به‌دنبال کاهش قیمت نفتا، خوراک اصلی برای تولیدکنندگان محصولات پلاستیکی نیز سبب بهبود حاشیه سود صنایع پتروشیمی به‌ویژه صنایع پلاستیک شده است.
جی‌پی نا از موسسه آی‌اچ‌اس مارکیت اعلام کرد: ازسرگیری فعالیت‌ها در چین برای تولیدکنندگان بسیار کلیدی است. این کشور بیش از 30 درصد تقاضای پلی‌اتیلن دنیا را به خود اختصاص داده‌ است و حدود نیمی از پلی‌اتیلن مورد نیاز خود را از خاورمیانه، کره جنوبی، تایوان، جنوب شرق آسیا و ایالات متحده آمریکا وارد می‌کند.
نیخیل والباهان از موسسه مشاوره فورتس اند سالیوان نیز در این باره تصریح کرد: چین با کمال تعجب توانسته است مقدار واردات پلی‌اتیلن را حفظ کند.