بهتر شدن وضعیت پتروشیمی های قاره سبز
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۲/۲۱

بهتر شدن وضعیت پتروشیمی های قاره سبز

صنایع پتروشیمی قاره سبز با توجه به شرایط تقاضا برای محصولات پلاستیکی از بخش پالایشگاهی که به دلیل تداوم قرنطینه با کمبود تقاضای شدید روبه‌رو هستند، وضع بهتری دارند.

بهتر شدن وضعیت پتروشیمی های قاره سبز

به نقل از خبرگزاری پلاتس، برخلاف شرکت‌های پالایشگر اروپایی که به دلیل کاهش تقاضای شدید برای نفت خام و سوخت به دلیل شیوع ویروس همه‌گیر کرونا در سراسر جهان، تولید خود را کاهش داده‌اند، صنایع پتروشیمی این قاره به دلیل تداوم خرید پلاستیک برای تجیهزات محافظتی و پزشکی و ظروف غذای یکبار مصرف، روند تولید خود را حفظ کرده‌اند.
شرکت اتریشی او‌ام‌وی در ماه آوریل اعلام کرده است که به دلیل افت تقاضا برای سوخت هوایی (سوخت جت) تمرکز خود را بر افزایش تولید محصولات پتروشیمی گذاشته است.
در حالی که شرکت او‌ام‌وی ناچار شد در حاشیه‌‌ سود پیش‌بینی شده بخش پالایشی خود برای سال 2020 میلادی بازنگری کند، برآورد خود درباره حاشیه سود تولید محصولات پتروشیمی را بهبود بخشید.
شرکت فرانسوی توتال هم هفته گذشته در گزارش مربوط به 3 ماه نخست سال جاری میلادی خود اعلام کرد که پالایشگاه‌های این کشور در سراسر اروپا ظرفیت بهره‌گیری از تولید خود را به حدود 60% رسانده است.
توتال نیز اعلام کرد: بر خلاف این شرایط، تقاضا برای محصولات پلاستیکی بخش پتروشیمی این شرکت را که از بحران شیوع ویروس کرونا تاثیر نپذیرفته، بهبود بخشیده است.
توتال ادامه داد: به مدد انعطاف‌پذیری واحدهای کراکر بخار، مجتمع‌های پتروشیمی‌های توتال در اروپا می‌توانند از قیمت پایین نفتا و اتان سود ببرند.