مشارکت اندونزی و تایوان برای ساخت یک پتروپالایشگاه
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۱۸

مشارکت اندونزی و تایوان برای ساخت یک پتروپالایشگاه

ندونزی و تایوان برای ساخت یک مگا پروژه پتروپالایشی به ارزش 12 میلیارد دلار در سواحل شمالی جزیره جاوه یک توافقامه اولیه امضا کردند.

مشارکت اندونزی و تایوان برای ساخت یک پتروپالایشگاه

به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های شرکت دولتی پرتامینای اندونزی اعلام کردند که شرکت پی‌تی، زیر مجموعه شرکت پرتامینا و شرکت سی‌پی‌سی تایوانبرای ساخت یک واحد پتروشیمی درکنار تاسیسات پالایشگاه بالونگان در سواحلش مالی جزیره جاوه روز جمعه (16 خردادماه) یک موافقتنامه اصولی امضا کردند.
اندونزی هفته گذشته هشتادونه پروژه اولویت‌دار به ارزش 97 میلیارد دلار برای اجرا در 4 سال را اعلام کرد.
در میان این پروژه‌ها برنامه پرتامینا برای اجرای پروژه ارتقای کمی و کیفی پالایشگاه بالونگان و تبدیل آن به یک مجتمع پتروشیمی 12 میلیارد دلاری با همکاری شرکت تایوانی سی‌پی‌سی آمده است.
ایگانیتیوس تالولومبانگ، مدیر مگاپروژه‌ها و طرح‌های پتروشیمی‌ پرتامینا روز جمعه با بیان اینکه این پروژه سال 2026 تکمیل می گردد، گفت: موافقتنامه اصولی برای ساخت یک واحد پتروشیمی که با پالایشگاه بالونگان یکپارچه می‌شود، امروز بین پرتامینا و سی‌پی‌سی امضا شد.
در ادامه وی افزود: ساخت این مجتمع پتروشیمی بخشی از طرح توسعه پالایشگاه بالونگان به شمار می‌آید که قرار است در مرحله نخست ظرفیت پالایش روزانه آن از 125 هزار بشکه کنونی به 150 هزار بشکه در سال 2022 برسد.
مدیر مگاپروژه‌ها و طرح‌های پتروشیمی‌ پرتامینا در ادامه گفت: پرتامینا در حال همکاری با شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) برای پروژه یاد شده است، ادنوک در حال مطالعه امکان‌سنجی است که انتظار می‌رود در ماه اوت پایان یابد.
ادنوک و پرتامینا برای توسعه مجتمع پتروشیمی بالونگان در ژانویه امسال یک یادداشت تفاهم امضا کردند.