افت تقاضا سرمایه‌گذاری ژاپنی‌ها در پتروشیمی
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۲۱

افت تقاضا سرمایه‌گذاری ژاپنی‌ها در پتروشیمی

هلدینگ پتروشیمی سومیتومو به‌دلیل تضعیف شرایط تقاضا برای محصولات پتروشیمی ناشی از شیوع ویروس کرونا، سرمایه‌گذاری‌ها در صنعت پتروشیمی را کاهش می‌دهد.

افت تقاضا سرمایه‌گذاری ژاپنی‌ها در پتروشیمی

به نقل از آرگوس مدیا، شرکت سومیتومو کمیکال هدف سرمایه‌گذاری خود در صنایع پتروشیمی و پلاستیک را در بازه زمانی مارس 2019 تا مارس 2022 در پی کاهش تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش می‌دهد.
شرکت سومیتومو کمیکال در نظر دارد در برنامه سه ساله خود حدود 10 درصد کل سرمایه‌گذاری خود را در بازه زمانی مارس 2019 تا مارس 2022 در صنایع پتروشیمی و پلاستیک سرمایه‌گذاری کند، این رقم نسبت به برنامه اصلی که قرار بود 20 درصد کل رقم سرمایه‌گذاری باشد، کاهش نشان می‌دهد.
همچنین این شرکت ژاپنی بعضی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری‌های مشخص نشده خود در این بازه زمانی را تا زمان آغاز 3 سال مالی آینده که آوریل 2022 آغاز می‌شود، به تعویق خواهد انداخت.
شرکت سومیتومو کمیکال پیش‌بینی می‌کند که شیوع ویروس کرونا همچنان بر کاهش تقاضا برای محصولات این شرکت شامل محصولات پلاستیکی برای صنایع خودروسازی ادامه خواهد داشت.
گفتنی است که شرکت سومیتومو کمیکال دارای ظرفیت تولید سالانه 3.1 میلیون تن اتیلن، 403 هزار تن متیل متا آکریلات منومر است.
ظرفیت تولید محصولات پلیمری این شرکت شامل تولید سالانه 1.7 پلی‌اتیلن، 1.7 میلیون تن پلی‌پروپیلن و 3.3 میلیون تن پلی‌الفین می‌شود.