واردات پلی‌اتیلن اوکراین افزایش یافت.
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۲

واردات پلی‌اتیلن اوکراین افزایش یافت.

واردات پلی‌اتیلن اوکراین در پنج ماه نخست سال 2020 میلادی افزایش یافت.

واردات پلی‌اتیلن اوکراین افزایش یافت.

به نقل از آی‌سی‌آی‌اس، موسسه ام‌آر‌سی دیتا اسکورپ اعلام کرد: واردات پلی‌اتیلن اوکراین در 5 ماه نخست سال جاری میلادی یا یک درصد افزایش نسبت به دوره مشابه سال گذشته میلادی به حدود 112 هزار و 700 تن رسید، به‌طوری‌که این رقم نشان‌دهنده بالاترین سطح تقاضا برای پلی‌اتیلن سنگین به شمار می رود.
واردات پلی‌اتیلن سنگین (HDPE) به دلیل تعطیلی «کارپاتانفتخیم» در 3 ماه نخست امسال با افزایش روبه‌رو شده، در حالی که واردات دیگر انواع گریدهای پلی‌اتیلن با کاهش همراه بوده است.
در پی کاهش خرید گریدهای پلی‌اتیلن توسط شرکت‌های اوکراینی به دلیل ازسرگیری تولید کارخانه‌های داخلی، واردات پلی‌اتیلن سنگین اوکراین در ماه گذشته میلادی از 11 هزار و 100 هزار تن به هفت هزار و 900 تن رسید.
مجموع واردات پلی‌اتیلن سنگین اوکراین در 5 ماه نخست سال جاری میلادی به 46 هزار و 600 تن رسید، این در حالی است که این رقم در دوره مشابه پارسال 42 هزار تن بود.
واردات پلی‌اتیلن سبک اوکراین در ماه مه سال جاری میلادی به 6 هزار تن رسید، در حالی که این رقم در ماه پیش از آن (آوریل) 5 هزار تن بود، در عین حال واردات پلی اتیلن سبک خطی اوکراین در ماه به 6 هزار و 400 تن بود که نسبت به ماه آوریل رقم ان ثابت بوده است.