کرونا و صنایع پلیمری اروپا درسال 2020
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۹

کرونا و صنایع پلیمری اروپا درسال 2020

همه‌گیری ویروس کرونا تولید پلیمرهای پلاستیک در قاره اروپا در سال 2020 میلادی را به شدت تحت تاثیر قرار داده است

کرونا و صنایع پلیمری اروپا درسال 2020

برآوردهای موسسه آی‌سی‌آی‌اس نشان می‌دهد تولید پلیمرهای قابل استفاده در پلاستیک‌های مورد استفاده در صنایع بسته‌بندی امسال در سراسر اروپا به شدت تحت تاثیر آثار منفی ناشی از شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا قرار گرفته است.
انتظار می‌رود تولید پلی‌وینیل کلراید (PVC) که به‌طور گسترده‌ای در صنایع ساختمان استفاده می‌شود، در سال 2020 میلادی در مقایسه با سال 2019 میلادی بیش از 500 هزار تن کاهش یابد.
در همین حال، انتظار می‌رود تولید پلی‌کربنات (PC) امسال نسبت به سال 2019 میلادی بیش از 15% با کاهش روبه‌رو شود، این محصول به‌طور عمده برای لوازم مورد نیاز صنایع الکترونیک استفاده می‌شود.
رابرت سیرل، تحلیلگر بازارهای پتروشیمی موسسسه آی‌سی‌آی‌اس در این باره گفت: روند کاهش تقاضا برای محصول پلی‌وینیل کلراید در کشورهای مختلف قاره اروپا متفاوت است، در بدترین شرایط آلمان و شماری از کشورهای اروپای مرکزی در ماه آوریل امسال با کاهشی حدود 40 درصدی روبه‌رو بودند، در حالی که در ایتالیا، فرانسه و انگلیس این رقم 60 تا 70 درصد بود.
وی در ادامه افزود: افزون بر کاهش شدید تقاضای داخلی، تقاضا از سوی بازارهای اصلی صادرات مانند ترکیه و هند نیز به دلیل محدودیت‌های ناشی از مقابله با شیوع ویروس کرونا با کاهش تقاضای قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو بود.
انتظار می‌رود تولید محصول پی‌وی‌سی در ماه ژوئیه اندکی بهبود یابد، اما با توجه به بالا بودن سطح ذخیره‌سازی‌ها چشم‌اندازها همچنان با تردید روبه‌رو خواهد بود.