تقاضای هند برای محصولات پلیمری کاهش یافت
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۲۸

تقاضای هند برای محصولات پلیمری کاهش یافت

تقاضا برای محصولات پلیمری در هند طی 3 ماه نخست سال 2020 میلادی بیش از 50 درصد کاهش یافت.

تقاضای هند برای محصولات پلیمری کاهش یافت

به نقل از آی‌سی‌آی‌اس، پیش بینی می شود تقاضا برای صنایع پلاستیک هند به تدریج اضافه شود و در این راستا تقاضا برای محصولات پلاستیک که پس از افت بیش از 50 درصد فروش در سه ماه نخست سال جاری میلادی به دلیل محدودیت‌ها و قرنطینه ناشی از شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا رخ داد، بهود یابد.
کمال نانواتی، رئیس بخش راهبرد توسعه در شرکت ریلاینس هند گفت: فروش سه محصول کلیدی پلیمیری شامل پلی‌اتیلن، پلی‌پروپیلن و پلی‌ونیل کلراید (PVC) در سه ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به دوره مشابه پارسال به ترتیب 54 درصد، 52 درصد و 54 درصد کاهش داشته است.
وی در ادامه افزود: فروش پلی‌اتیلن در سه ماه نخست سال جاری میلادی به79 هزار تن رسید، در حالی که این رقم در 3 ماه نخست سال 2019 میلادی 171 هزار تن بود، در دوره مورد بررسی فروش پلی‌پروپیلن از 185 هزار تن به 89 هزار تن و فروش PVC از123 هزار تن به 56 هزار تن رسیده است.
رئیس بخش راهبرد توسعه در شرکت ریلاینس هند تصیح کرد: افزون برکاهش ناگهانی تقاضا، قرنطینه سه ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا کاهش شدید نیروی کار، مشکلات حمل و نقل و بحران اعتباری شدید را به همراه داشته است.
آمارهای ارائه شده از سوی نانواتی در این وبینار صنعتی حکایت از این دارد که بخش خودروسازی و لوزام خانگی بیشترین تاثیرپذیری از این شرایط را داشته‌‌اند.
رئیس بخش راهبرد توسعه در شرکت ریلاینس هند گفت: برخلاف این کاهش شدید، بعضی از بخش‌ها در صنعت ما شاهد بهبود و احیا بوده‌اند، به‌طوری که بخش‌های منفیلمنت و رافیا، بهداشت و سلامت و فیلم چند لایه شامل آنها می‌شود.
نانواتی در ادامه تاکید کرد: ویروس کووید-19 سبب شده است صنعت پلیمر روی محصولات جدید به‌ویژه در بخش پزشکی تمرکز کند.