ضعف تقاضای پتروشیمی چین
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۸

ضعف تقاضای پتروشیمی چین

تقاضا برای محصولات پتروشیمی چین در ماه ژوئیه کاهش یافت اما کارشناسان روند بهبود تقاضا در ماه های آتی را پیش بینی کرده اند.

ضعف تقاضای پتروشیمی چین

به نقل از آی‌سی‌آی‌اس، مجموع تقاضا برای محصولات پتروشیمی چین در ماه ژوئیه تاکنون با کاهش روبه‌رو بوده است، در حالی که پیش‌بینی می‌شود عرضه افزایش یابد، این شرایط چشم‌انداز بازار در کوتاه مدت را تیره و تار می‌کند.
براساس داده‌های آی‌سی‌آی‌اس، ذخیره‌سازی‌های بیشتر محصولات شیمیایی از قبیل بنزن، پلی‌الفین‌ها، اتیلن گلیکول، استون و تولوئن در هفته منتهی به 17 ژوئیه همگی افزایش داشته است.
شاخص پتروشیمی چین آی‌سی‌آی‌اس نشان می‌دهد تقاضا برای قیمت‌های بازارهای تک محموله اندکی بهتر بوده است، این شاخص در 27 تیرماه به 877 افت کرد در حالی که در هفته منتهی به هشتم ژوئیه این رقم 898 بود به طوری که کمتر از به 888.6 به عنوان میانگین ماه ژوئن است.
این شاخص برگرفته از تحولات قیمت‌های داخلی طیف گسترده‌ای از محصولات ارگانیک و پلاستیک شامل متانول، اسید ترفتالیک خالص، پلی‌پروپیلن، پلی‌اتیلن، مونواتیلن گلیکول، زایلن مخلوط، بنزن، تولوئن، استیک اسید، استایرن، فنول، اکریلونیتریل، استون، ان-بوتانول، دو اتیل هگزانول، اکرلیک استر و پروپیلن اکساید است.