رونمایی از گرید استراتژیک (KLM100B (L
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۵/۲۹

رونمایی از گرید استراتژیک (KLM100B (L

گرید KLM100B(L) در راستای تکمیل زنجیره ارزش محصولات پلی یورتان با ظرفیت تولید بین ۲۵۰۰ تا ۵ هزار تن بر اساس تقاضای بازار در پتروشیمی کارون رونمایی شد.

رونمایی از گرید استراتژیک (KLM100B (L

به گزارش خبرنگار نیپنا صبح امروز (29مرداد ماه) از گرید KLM100B(L) در راستای تکمیل زنجیره ارزش محصولات پلی یورتان با ظرفیت تولید بین ۲۵۰۰ تا ۵ هزار تن بر اساس تقاضای بازار در پتروشیمی کارون رونمایی شد.
طبق گزارش، این محصول برای اولین بار در خاورمیانه به منظور رفع نیاز تولیدکنندگان میان دستی و پایین دستی صنعت پلی یورتان کشور تولید می‌شود و ارزش افزوده چند برابری برای پتروشیمی کارون و بی‌نیازی برای کشور به همراه خواهد داشت. مشخصات بارز این محصول شامل مایع بودن در دمای محیط، عدم نیاز به عملیات ذوب پیش از مصرف، سهولت در حمل و نقل و استفاده، عدم نیاز به انبارش سرد برای مدت طولانی و بهبود خواص فیزیکی و مکانیکی محصول نهایی پلی یورتان است.
علیرضا صدیقی زاده مدیرعامل پتروشیمی کارون در مراسم رونمایی از این گرید مقدار حدودی واردات این محصول در سال ۹۸ را ۵ هزار تن عنوان کرد و در مورد ظرفیت تولید اعلام کرد: ظرفیت اسمی تولید سالیانه گرید KLM100B(L) سالیانه ۵۴۰۰ تن است و جزو یکی از گریدهای حیاتی برای تولید پیش پلیمرهای مورد مصرف در زیره کفش و فوم سرد قالبی صندلی خودرو، صندلی اداری و مبلمان است.
مدیرعامل پتروشیمی کارون این گرید را استراتژیک عنوان کرد و ادامه داد: پیش از این محصول از کشورهای چین، کره جنوبی، ترکیه، آلمان و امریکا وارد می شد و ارزبری زیادی برای کشور داشت در حال حاضر این گرید از طریق واکنش کاتالیستی مایع کردن متیل دی فنیل دی ایزوسیانات خالص (Pure MDI) و ایجاد گروه های کربودی ‌ایمید در دو نوع کم رنگ گریدKLM100B(L) و پر رنگ KLM100B(H) تولید می شود.
در ادامه وی خاطرنشان کرد: این محصول در راستای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید با استفاده از توان دانشی داخلی عملیاتی شده است. و در تولید مستقیم انواع درزگیرها و الاستومرها از جمله در کاربری تولید فیلتر هوای خودرو، انواع چسب‌ها مانند چسب لمینت مورد مصرف در تولید فیلم‌های چندلایه بسته بندی و چاپ محصولات غذایی و در حوزه محصولات پزشکی برای تولید باند ارتوپدی مورد مصرف قرار می‌گیرد.
مدیرعامل پتروشیمی کارون چشم انداز آینده پتروشیمی راهبردهای کلان را تشریح کرد و گفت: در نظر داریم که به انتخاب اول صنعت پلی یورتان در افق ۱۴۰۰ تبدیل شویم . راهبردهای کلان ما نیز شامل تولید سبز، ایمن و پایدار، توسعه بازاریابی و پیشبرد فروش، نوآوری در سبد محصولات و کاهش بهای تمام شده است.
وی در پایان بر ایجاد ارزش افزوده از طریق تحقیق و توسعه تاکید کرد و گفت: با تحقیق و توسعه و برندسازی و بازاریابی، ارزش افزوده بیشتری نسبت تولید برای کشور به همراه دارد