چین با مازاد عرضه زایلن رو به رو خواهد بود
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۱۵

چین با مازاد عرضه زایلن رو به رو خواهد بود

بازارهای چین با وجود برآوردها درباره افزایش تقاضا در ماه سپتامبر سال جاری میلادی، همچنان با مازاد عرضه زایلن مخلوط روبه‌رو خواهد بود.

چین با مازاد عرضه زایلن رو به رو خواهد بود

به نقل از آی‌سی‌آی‌اس، بازارهای زایلن مخلوط چین با وجود افزایش تقاضای پیش‌بینی شده در ماه سپتامبر با مازاد عرضه روبه‌رو خواهد بود و این شرایط در پی بالا بودن سطح ذخیره‌سازی‌های این محصول و عملیاتی شدن ظرفیت‌های جدید اتفاق می‌افت.
قیمت برای عرضه تک محموله در بازارهای داخلی در بازه‌ای محدود از ماه مه سال جاری میلادی در سطوح سه هزار و پانصد تا سه هزار و هشتصد یوان به ازای هر تن در حال نوسان بوده است و تعدادی از قراردادها در این بازه قیمتی نهایی شده است، در حالی که در بازه زمانی ماه‌های فوریه تا آوریل سال جاری میلادی به دلیل شیوع ویروس همه‌گیری جهانی کرونا با کاهشی شدید روبه‌رو بود.
تقاضا برای محصول زایلن مخلوط به طور معمول در ماه‌ سپتامبر هر سال تقویت می‌شود زیرا مصرف در بخش‌های پایین دست برای تولید پارازایلن و بنزین افزایش می‌یابد.
مخازن ذخیره‌سازی محصول زایلن مخلوط در پایانه‌ها در 27 اوت در سطح بالای 134 هزار و 100 تن باقی مانده است، این رقم بیش از دو برابر میانگین سطح ذخیره‌سازی دوره مشابه سال گذشته میلادی است.
سطح ذخیره‌سازی‌های این محصول از ماه آوریل امسال در پی کاهش تقاضا به‌دلیل شیوع ویروس کرونا با افزایش روبه‌رو بوده و این شرایط از اواخر سال 2019 میلادی آغاز شده است.