واحد جدید پروپیلن در امریکا
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۶/۲۵

واحد جدید پروپیلن در امریکا

این مجتمع جدید می‌تواند سالانه 450 هزار تن پروپیلن تولید کند که طیف گسترده‌ای از محصولات مربوط به پروپیلن از جمله هموپلیمر، کوپلیمر فشرده و کوپلیمر تصادفی را دربرمی‌گیرد.

واحد جدید پروپیلن در امریکا

براسکم (Barskem)، شرکت صنایع شیمیایی برزیلی، در یک کنفرانس مطبوعاتی از آغاز تولید تجاری در واحد جدید پروپیلن خود در شهر لا پورته در ایالت تگزاس خبر داد.
این کارخانه جدید می‌تواند سالانه 450 هزار تن پروپیلن تولید کند که طیف گسترده‌ای از محصولات مربوط به پروپیلن از جمله هموپلیمر، کوپلیمر فشرده و کوپلیمر تصادفی را دربرمی‌گیرد.
ساخت این واحد در ماه اکتبر سال 2017 میلادی آغاز و مراحل نصب و پیش‌راه‌اندازی آن در ژوئن سال 2020 میلادی پایان یافت.
مارک نیکولیچ، مدیراجرایی شرکت براسکم امریکا، گفت: آغاز تولید تجاری در خط تولید درجه جدیدی از پروپیلن در شهر لا پورته مهر تأیید آشکاری بر موقعیت شرکت براسکم به‌ عنوان هدایتگر بازار پروپیلن در آمریکای شمالی است. ما در بزرگترین خط تولید پروپیلن در قاره آمریکا 750 میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و این کارخانه نخستین واحد تولید پروپیلن در آمریکای شمالی از سال 2008 میلادی تاکنون به‌شمار می‌رود که نشان دهنده تعهد همیشگی ما در تأمین نیازهای مشتریانمان در حال حاضر و در بلندمدت است.
براسکم علاو‌ه بر عرضه به بازار پروپیلن آمریکا، در نظر دارد با افزایش ظرفیت تولید خود در آمریکا، از مشتریان خود در آمریکای جنوبی، اروپا و آسیا نیز حمایت کند.