ایران به جمع تولیدکنندگان محصولات کمیاب پتروشیمی جهان می‌پیوندد
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۷/۲۳

ایران به جمع تولیدکنندگان محصولات کمیاب پتروشیمی جهان می‌پیوندد

پتروشیمی شهید تندگویان، تولید نیمه صنعتی محصول مهم، کاربردی و استراتژیک پلیمری مورد نیاز تولید ماسک پزشکی، لباس یک ‌بار مصرف بیمارستانی، پارچه یک‌ بار مصرف حمل و نقل و پوشک نوزاد را آغاز کرد.

ایران به جمع تولیدکنندگان محصولات کمیاب پتروشیمی جهان می‌پیوندد

به نقل از روابط عمومی وامور بین‌الملل پتروشیمی شهید تندگویان، همزمان با ابلاغ سیاست‌های کلان شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به منظور متنوع‌سازی سبد محصولات شرکت‌های پتروشیمی با هدف افزایش تاب آوری، متنوع‌سازی بازار‌های فروش، کاهش واردات و کمک برای تکمیل بیشتر زنجیره‌های ارزش، شرکت پتروشیمی شهید تندگویان تولید نیمه صنعتی یک محصول مهم، کاربردی و استراتژیک پلیمری را آغاز کرد.
برای نخستین بار در صنعت پتروشیمی کشور، در سال جهش تولید، به همت کارشناسان و متخصصان واحد پژوهش و توسعه پتروشیمی شهید تندگویان تولید نیمه صنعتی محصول مهم واستراتژیک (LOW MELT-PET) آغاز شده است.
محصول پلی‌اتیلن ترفتالات با نقطه ذوب پایین درحالی به صورت نیمه صنعتی با موفقیت تولید شده است که نتایج تولید نیمه صنعیت این محصول پلیمری نشان می‌دهد که از نظر کیفیت قابل رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی و وارداتی است.
این محصول پلیمری که دارای چهار گرید بوده دارای کاربرد‌های متنوعی از جمله تولید ماسک پزشکی، لباس‌های یک بار مصرف بیمارستانی، پارچه‌های یک بار مصرف در سیستم‌های حمل و نقل و پوشک نوزاد است.
مطابق با برنامه زمان بندی تعریف شده، به زودی پتروشیمی شهید تندگویان، علاوه بر تولید صنعتی و تجاری (LOW MELT-PET)، تولید محصولات جدید دیگری همچون گرید‌های زیست تخریب پذیر، گرید PET G بسته بندی با شفافیت و دوام بالا، تولید کاتالیست‌های بر پایه آنتی موان مورد استفاده در واحد‌های تولید پلی‌اتیلن ترفتالات PET را آغاز می کند.
شرکت پتروشیمی شهید تندگویان، همچنین موفق به تولید گرید‌های مختلف PET از جمله تولید صنعتی گرید چادر مشکی و گرید نخ تایر شده است.
پتروشیمی شهید تندگویان به ‌عنوان بزرگ‌ترین و تنها تولیدکننده محصول PET در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از 1میلیون و ۵۸۷ هزار تن محصول متنوع از جمله گرید‌های مختلف PET برخوردار است.