فعالیت پتروشیمی ساسول در ایالت لوئیزیانا آمریکا
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۱۰

فعالیت پتروشیمی ساسول در ایالت لوئیزیانا آمریکا

شرکت پتروشیمی ساسول آفریقای جنوبی فعالیت مجتمع پتروشیمی خود در ایالت لوئیزیانا آمریکا را پس از وقوع طوفان‌های پیاپی ازسر گرفت.

فعالیت پتروشیمی ساسول در ایالت لوئیزیانا آمریکا

به نقل از پلاتس، شرکت پتروشیمی ساسول آفریقای جنوبی اعلام کرد: فعالیت هفت واحد مجتمع پتروشیمی خود را در «لیک چارلز» ایالت لوئیزیانا ایالات متحده آمریکا پس از دو طوفان عظیم، از سرگرفته است، انتظار می رود بقیه تا پایان ماه اکتبر ازسر گرفته شوند.
این شرکت اعلام کرد که دوره راه‌‌اندازی فعالیت یک واحد جدید پلی‌اتیلن سبک با ظرفیت تولید سالانه 420 هزار تن از سر گرفته شده است و انتظار می رود تا پایان ماه اکتبر به بهره‌برداری برسد. (آخرین واحد تازه‌ای از طرح‌های توسعه 12.9 میلیارد دلاری در «لیک چارلز» که به بهره‌برداری می‌رسد)
ساسول از جمله تولیدکنندگان مواد شیمیایی در منطقه «لیک چارلز» است که فعالیت‌های خود را پیش از ورود طوفان «لورا» در 27 اوت متوقف کرد و دوباره پیش از وزش طوفان «دلتا» در نهم اکتبر خلاف مسیر «لورا»، فعالیت‌ها متوقف شد.
دلتا از گروه 2 طوفان‌ها با سرعت 100 مایل در ساعت، شدت آسیب‌های گسترده‌اش به زیرساخت‌های برق وارد کرده مانند «لورا» نبود.
طبق گفته منابعی که از فعالیت آن‌ها آگاه هستند، دیگر شرکت‌های تولیدکننده محصولات پتروشیمی در «لیک چارلز» از جمله وستلیک کمیکال Westlake Chemical ، لوته کمیکال Lotte Chemical و لایندل بازل LyondellBasell پس از پایان طوفان دلتا تولید یا دیگر عملیات‌های خود را از سرگرفته‌اند.