تامین استایرن صنایع پایین دستی از هفته آینده
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۸/۲۰

تامین استایرن صنایع پایین دستی از هفته آینده

واحد استایرن پتروشیمی پارس که به دلیل تعمیرات اضطراری از مدار تولید خارج شده است تا هفته آینده تولید خود را از سر می گیرد.

تامین استایرن صنایع پایین دستی از هفته آینده

چند واحد پتروشیمی پارس از جمله واحد استایرن این مجتمع پتروشیمی که قرار بود در آذرماه به اورهال بروند به دلیل برخی شرایط به وجود آمده به تعمیرات زودهنگام اضطراری رفتند و هرچند که صنایع پایین دستی پتروشیمی بطور موقت برای تامین نیازهای خود با مشکلاتی مواجه شدند، اما روند تامین نیاز آنها تداوم دارد.
طبق این گزارش، دفتر توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی اعلام کرد که بر اساس برنامه ریزی پتروشیمی پارس تا هفته آینده واحد استایرن وارد مدار تولید خواهد شد و نیاز کامل پایین دستی در این بخش تامین می شود.
گفتنی است؛ پتروشیمی پارس در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس قراردارد و کل سرمایه­ گـذاری ارزی انجام شده برای ساخت آن ۷۲۰ میـلیون دلار و سرمایه­ گذاری­ ریـالی انجام شده ۲۸۳۵ میلیارد ریـال بوده است.
50 درصد سهام شرکت پلیمر آریاساسول نیز متعلق به شرکت پتروشیمی پارس است و شرکت پتروشیمی پارس از سه واحد تولیدی و یک­ بخش برون­ واحدی تشکیل شده است:
۱- واحد استحصال اتان
۲- واحد اتیل بنزن
۳- واحد استایرن منومر
شرکت پتروشیمی پارس با ظرفیت اسمی سالیانه ۴ میلیون ۴۸۱ هزار تن محصولات پتروشیمیایی، شامل ۱میلیون ۶۰۰ هزار تن اتان، ۹۸۰ هزار تن پروپان، ۵۷۰ هزار تن بوتان، ۸۶ هزار تن گسولین، ۶۴۵ هزار تن اتیل بنزن، ۶۰۰ هزار تن استایرن منومر و ۱۴ هزار تن مخلوط بنزن و تولوئن، بزرگترین واحد استحصال اتان کشور، یکی از بزرگترین صادر کننده گان LPG خاورمیانه، تنها تولید کننده و تامین کننده استایرن منومر داخل و یکی از بزرگترین صادر کننده های این محصول در دنیا است.